MPMK w powożeniu 2017

Polski Związek Hodowców Koni informuje, że tegoroczny regulamin MPMK w powożeniu zaprzęgami jednokonnymi w niewielkim stopniu różni się od zeszłorocznego. Od 1 maja zostały zmienione przepisy PZJ w powożeniu zaprzęgami jednokonnymi uwzględniające nowe regulaminy rozgrywania zawodów dla młodych koni, na wzór Mistrzostw Świata Młodych Koni tej dyscypliny. Do Komisji Koordynacyjnej, w której skład wchodzą członkowie Zarządów PZJ oraz PZHK, a także trenerzy odpowiednich dyscyplin, zmienione i uzupełnione zasady rozgrywania MPMK w powożeniu zaprzęgami jednokonnymi wpłynęły już po czasie obowiązującym do wprowadzania zmian regulaminowych, który upływa z końcem stycznia każdego roku.

Od 1 maja 2017 zawody w powożeniu są rozgrywane  według nowych zasad, i które po praktycznym sprawdzeniu ich działania oraz akceptacji Komisji Koordynacyjnej przy aktywnym udziale trenera kadry powożenia, będą obowiązywać od roku następnego. 

Należy pamiętać także, że zmiany  regulaminów MPMK w każdej dyscyplinie łączą się ze zmianami zasad uznawania ogierów na podstawie tych najważniejszych zawodów dla młodych koni, co wymaga akceptacji Komisji Ksiąg Stadnych koni ras półkrwi PZHK oraz Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.    

Przewiń do góry