Bartłomiej Kwiatek nie do pokonania w Lando!

Miniony weekend był nie lada wyzwaniem dla zawodnika ze Stada Ogierów Książ. Nie tylko pod względem sportowym ale również logistycznym. Bartłomiej Kwiatek zabrał do Ośrodka Jeździeckiego Lando na śląsku – na Zawody Międzynarodowe CAI3* oraz Zawody Krajowe – łącznie aż 10 koni startujących w 4 klasach.

Najwyższy level – zaprezentował z ogierem Sonet – bezkonkurencyjnie zwyciężając w Zawodach Międzynarodowych liczonych do Rankingu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej FEI.
Drugim singlem zaprezentowanym przez zawodnika była zeszłoroczna Vice Mistrzyni Świata Młodych Koni – klacz Rebelia, która w klasie N zdobyła brązowe miejsce na podium.

Największym wyzwaniem był start dwiema czwórkami. Młodych koni: Frombork, Renesans, Passat i Aromat, które debiutowały na zawodach w taki zestawieniu – jak i starszą czwórką koni: Drab, Rodos, Imbred, Bazyli. Obie czwórki spisały się świetnie na tak dużej arenie, międzynarodowej, pełnej kolorów, banerów i licznej publiczności. Starsza czwórka na prośbę zawodnika mogła zmierzyć się z parkurem postawionym przez międzynarodowego gospodarza toru – Gabora Finthę na poziomie CAI3*. Był to test przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski w Czwórkach, które już w połowie września w SO Bogusławice, wraz z Mistrzostwami Polski Singli. Bartłomiej Kwiatek zaprezentuje tam oba zaprzęgi – jedno i czterokonny, w barwach SO Książ i OHZ Kamieniec Ząbkowicki.

W Ptakowicach – Ośrodku Jeździeckim Lando, Bartłomiej Kwiatek był zawodnikiem z największą ilością koni, po raz kolejny udowadniając, że aby spełniać marzenia i rywalizować na najwyższym poziomie – poprzeczkę należy stawiać sobie wysoko.

Wyniki z zawodów

tekst: Justyna Kwiatek
fot. driving.pl

Przewiń do góry