Polskie konie najlepsze we Francji

Zdążyliśmy się już przyzwyczaić, że każdy wyjazd polskich hodowców na „Wielki Tydzień Pompadour” zakończony jest Wielkim Sukcesem. W tym roku w Czempionacie Koni Anglo-Arabskich we Francji wzięło udział 7 polskich koni, z których aż 3 zdobyły tytuły Czempionów Międzynarodowych!

Ogier Efez (Davinci m – Erisa m / Hindus m) hod. i wł. Michała Kuczery, dwukrotny zwycięzca Narodowego Pokazu Koni Małopolskich w Białce, został Czempionem ogierów 2-letnich. Równoległą klasę 2-letnich klaczy wygrała ubiegłoroczna czempionka z Białki Karioka (Efekt m – Karoca m / Divisor xx) hod. i wł. SK Janów Podlaski. Trzeci tytuł Czempiona zdobyła również janowska klacz Baszida (Efekt m – Baszkiria m / Emir m) wygrywając klasę klaczy 3-letnich. To niewątpliwie największy sukces, należący nie tylko do hodowcy, ale do jeźdźca, ponieważ w Pompadour 3-latki prezentowane są pod siodłem – w ruchu i skokach przez przeszkody.

Drugie miejsce ex aequo w klasie 3-letnich ogierów i wałachów zajął Monolitos (Huzar m – Mocca m / Baryt m) wyhodowany przez Aleksandra Łoja, należący do Thomasa Carlile, członka kadry narodowej Francji w WKKW.

Serdecznie gratulujemy hodowcom i całej polskiej ekipie, która tak świetnie przygotowała i zaprezentowała konie na czempionacie! Gratulacje i podziękowania należą się również Małopolskiemu Związkowi Hodowców Koni (MZHK) w Krakowie, który dofinansował koszty wyjazdu Pana Michała Kuczery do Pompadour, a także pozyskał dodatkowe wsparcie finansowe od  Fundacji Instytutu Zootechniki PIB PATRONUS ANIMALIUM oraz od Centrum Kultury, Sportu i Promocji Gminy Pleśna.

Szczegółowe wyniki klasyfikacji międzynarodowej koni anglo-arabskich działu I i II

Zdjęcia dostępne na profilu fb Angloarabe France – ANAA.

Scroll to Top