Piąty Medal Mistrzostw Świata do kolekcji Bartłomieja Kwiatka

III edycja Mistrzostw Świata Młodych Koni za nami. Tegoroczna – tak samo jak poprzednie, odbyła się w węgierskim Mezohegyes – oddalonym od Książa o 1000 km. Właśnie taką podróż musiał pokonać zawodnik Stada Ogierów Książ i Ośrodka Hodowli Zarodowej w Kamieńcu Ząbkowickim – Bartłomiej Kwiatek wraz z 6-letnią klaczą rasy śląskiej Rebelia (Hutor – Regencja / ​Bank).

Dla tej klaczy nie był to pierwszy raz w Mezohegyes. Czempionka z Książa już w zeszłym roku zadebiutowała na Mistrzostwach Świata zdobywając srebrny medal w kategorii koni 5-letnich. W tym sezonie uplasowała się na brązowym miejscu podium tuż za końmi z Niemiec.

Bartłomiej Kwiatek wzbogacił tym samym swoją kolekcję medali Mistrzostw Świata Młodych Koni do 5-ciu! Wszystkie zdobył końmi wyhodowanymi w polskim Stadzie Ogierów Książ rasy śląskiej. Te wspaniałe konie zaprzęgowe od kilku lat niezmiennie stanowią światową czołówkę.

W roku 2015 Kwiatek Mistrzostwo Świata w kategorii 6-latków zdobył z ogierem Bazyli śl. (Lokan śl. – Bazylia /​ Palant śl.) a srebro z klaczą Frezja śl.  (Regiment śl. – Fuksja /​ Jogurt śl.)
W roku 2016 Vice Mistrzostwo Świata zawodnik zdobył w kategorii 5-latków z klaczą Rebelia, a brązowy medal w kategorii 7-latków z ogierem Bazyli.

WYNIKI TUTAJ

tekst: Justyna Kwiatek

Przewiń do góry