Nagrodzeni podczas Cavaliady

Podczas Cavaliady w Poznaniu Polski Związek Hodowców Koni uhonorował nagrodami za promocję koni polskiej hodowli w sezonie 2017 zawodników, hodowców oraz właścicieli, którzy w tym roku dali nam możliwość cieszyć się imponującymi osiągnięciami.

W piątek, 1 grudnia, podczas dekoracji Halowego Pucharu WKKW nagrodziliśmy Pana Romana Drabińskiego. Pan Roman jest hodowcą Banderasa sp dosiadanego przez Pawła Spisaka oraz Barbadosa 26 sp czy Belfasta 35 sp, na których startuje Andreas Dibowski i jego córka. Konie te odnoszą sukcesy podczas krajowych i zagranicznych konkursów. Nagrodę wręczyli przedstawiciele Polskiego Związku Hodowców Koni – prezes Paweł Mazurek oraz wiceprezes Tomasz Siergiej.

W sobotę, 2 grudnia nagrodziliśmy kolejne osoby, które promują konie polskiej hodowli.
Podczas Mistrzostw Świata Młodych Koni w powożeniu, które rozgrywane były w Mezohegyes na Węgrzech Weronika Kwiatek wraz z ogierem śląskim Eter wywalczyła tytuł II Vice Mistrza Świata w kategorii koni siedmioletnich. Hodowcą konia jest pan Jan Wiszniowski, zaś właścicielem pan Bartosz Kowalski.
Zawodnikiem, który także dostarczył nam pozytywnych emocji podczas tych samych Mistrzostw jest Bartłomiej Kwiatek. Wraz z klaczą śląską Rebelia zdobył brązowy medal w kategorii koni sześcioletnich. W zeszłym roku zadebiutowała na Mistrzostwach Świata zdobywając srebrny medal w kategorii koni 5-letnich. Hodowcą i właścicielem Rebelii jest Ośrodek Hodowli Zarodowej w Kamieńcu Ząbkowickim – Stado Ogierów Książ, które reprezentowali Prezes Wiktor Karol, Monika Słowik oraz Małgorzata Studzińska.
Nagrody za promocję koni polskiej hodowli w roku 2017 wręczyli Wicemister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Zbigniew Babalski, Dyrektor Generalny Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Witold Strobel oraz przedstawiciele Polskiego Związku Hodowców Koni – prezes Paweł Mazurek oraz wiceprezes Tomasz Siergiej.

Scroll to Top