IV Kujawsko-Pomorski Czempionat Użytkowy Ras Szlachetnych

W dniu 14 kwietnia w stajni Jarużyn państwa Doroty i Włodzimierza Zielińskich odbył się czwarty już Kujawsko-Pomorski Czempionat Użytkowy Ras Szlachetnych w którym startowało ogółem 47 koni w kilku klasach. Konie oceniane były nie tylko pod względem eksterieru, ale także ruchu oraz skoków luzem. W oczach międzynarodowej Komisji w składzie Rudiger Wassibauer (AUT), George Bruns (GER) i Henryk Soboń (POL) najlepszym koniem Czempionatu został wyhodowany i należący do Małgorzaty Józwik z Mazowieckiego Związku Hodowców Koni gniady DIAMUNO STAR sp (Talent Charboniere s.f. – Dominique hol. / Numero Uno KWPN). Zwyciężył wśród ogierów 2 letnich, a także w klasyfikacjach na najlepiej ruszającego się konia pokazu oraz najlepszego skoczka.

Nie gorszej jakości byli także zwycięzcy pozostałych klas:

  • 2 letnie klacze: gniada – GINEWRA wlkp (Connor hol. – Gaja wlkp / Carry Son hol.)
    hod. i wł. Monika i Marek Tadych SK Kruszki, Związek Hodowców Koni Wielkopolskich
  • 3 letnie klacze: gniada SUŁTANKA sp (Lyjanero hol. – Sumatra sp / Widam KWPN)
    hod. i wł. SK Dobrzyniewo, Związek Hodowców Koni Wielkopolskich
  • 3 letnie ogiery: gniady GALAPAGOS sp (Lyjanero hol. – Gardenia M sp / So in Love KWPN)
    hod. SK Dobrzyniewo, wł. SO Gniezno, Związek Hodowców Koni Wielkopolskich

Kujawsko-Pomorskim hodowcom pozostało zwycięstwo w klasyfikacji na najlepszego prezentera pokazu, a został nim Zenon Brzozowski ze Starego Jarużyna. Bardzo dobre warunki prezentacji, nienaganna kondycja i pielęgnacja rumaków oraz w większości znakomite przygotowanie koni do skoków luzem to na stałe już wyróżniki jarużyńskiej imprezy. Czempionat w Kujawsko – Pomorskim Związku Hodowców Koni odwiedziło kilkuset widzów, w tym także znakomici jeźdźcy – członkowie kadry narodowej w skokach.

WSZYSTKICH MIŁOŚNIKÓW KONI SKOKOWYCH ZAPRASZAMY DO JARUŻYNA JUŻ W PAŹDZIERNIKU NA OGÓLNOPOLSKI CZEMPIONAT POLSKIEGO KONIA SZLACHETNEJ PÓŁKRWI!

autor tekstu: Tomasz Bagniewski

fot. Agnieszka Mendyk i Joanna Kruk

Scroll to Top