Kwalifikacje do MPMK w skokach przez przeszkody 2018

Przedstawiamy Państwu zaktualizowane kwalifikacje do tegorocznych MPMK w skokach przez przeszkody – uzupełnione o kolejne zawody.

Konie zaznaczone na zielono zostały sprawdzone pozytywnie pod względem rodowodowym, kolor pomarańczowy oznacza, że pochodzenie jest w trakcie sprawdzania, natomiast kolor czerwony oznacza niemożność startu w MPMK, np. z powodu braku wpisu do księgi głównej matki. Ponadto przypominamy, że WSZYSTKIE KONIE z zagranicznymi paszportami MUSZĄ być zarejestrowane w bazie danych koniowatych PZHK i spełniać wymagania wpisu do księgi głównej.

Bardzo ważnym elementem tegorocznych formalności związanych z MPMK jest konieczność wpisu do bazy PZHK informacji czy właściciel danego konia jest MŚP (mikro, małe czy średnie przedsiębiorstwo) czy DP (duże przedsiębiorstwo). Właściciele, którzy nie wypełnili oświadczenia MŚP/DP do tej pory, proszeni są o wypełnienie oświadczenia (w załączniku) i dostarczenia go do właściwego OZHK/WZHK.
Rozporządzenie Komisji (UE) nr 702/2014 z dnia 25 czerwca 2014 r. dotyczy właścicieli zarówno koni z polskimi paszportami, jak i zagranicznymi.

W przypadku pytań prosimy o kontakt z p. Anną Cuber z PZHK: cuber@pzhk.pl

Scroll to Top