Festiwal Małych Koni na Służewcu – działo się!

5 maja 2019 roku Tor Wyścigów Konnych na Służewcu zaprosił miłośników sportu wyścigowego, a także Warszawiaków, którzy chcieli spędzić miłe popołudnie na inaugurację obchodów 80-lecia służewieckiego toru. Z tej okazji Polski Związek Hodowców Koni i kwartalnik „Hodowca i Jeździec” przygotowali wydarzenie dla najmłodszych gości – Festiwal Małych Koni! Mimo że pogoda od rana nie zapowiadała się spektakularnie, to po południu pojawiło się słońce, a na nasz plac tuż za trybunami przybyli mali miłośnicy koni wraz ze swoimi rodzicami.

Festiwal Małych Koni 2019Dzieciakom i ich opiekunom zaprezentowaliśmy pokazowy skokowy i ujeżdżeniowy trening kuców sportowych pod utytułowanymi zawodniczkami z Warszawsko-Mazowieckiego Związku Jeździeckiego.

Młoda publiczność mogła od razu spróbować swoich sił podczas oprowadzanek na kucykach z Akademii Kucania z Dawid. Kolejka ustawiła się naprawdę imponująca. Młodzi artyści mogli także zajrzeć do naszego namiotu, gdzie czekały na nich farby, kredki i fantastyczne płaskorzeźby z gipsu, które mogli pokolorować na wszystkie kolory tęczy.

Oczywiście żaden festiwal nie może się odbyć bez konkursu! Paweł Kleszcz, nasz prowadzący, przeegzaminował młodsze i starsze dzieci z wiedzy o koniach. Wszyscy uczestniczący w quizie otrzymali nagrody. Zwycięzców nagrodziliśmy tajemniczymi torbami, w których znajdowały się podarunki od Toru Wyścigów Konnych oraz Polskiego Związku Hodowców Koni.

Imprezę zakończyliśmy wydarzeniem niezwykłym – wszyscy udaliśmy się na tor główny, aby obejrzeć coś zupełnie niezwykłego – wyścig koni zimnokrwistych. Na starcie stanęło pięć ogierów z Kętrzyna (Nowe Jankowice) dosiadanych przez pracowników stadniny: Franciszka Jaszczołta, Kazimierza Pilkiewicza i Wojciecha Bruzdewicza oraz zawodniczki z klubu Rywal: Natalię Witkowską i Monika Chyłę. Ziemia drżała, gdy Tasak, Jorel, Rafael, Wiraf, Label galopowały do mety. Wyścig skomentował i opowiedział o koniach zimnokrwistych i miejscu ich pochodzenia Paweł Kleszcz.

To był bardzo udany dzień.

Dziś zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć, natomiast już wkrótce pokażemy filmową impresję z tego wydarzenia.

Zdjęcia: Sandra Wardecka

Przewiń do góry