Zmiana zasad kwalifikacji do skokowych i ujeżdżeniowych MPMK 2019!

W związku z coraz częstszymi wypadkami odwoływania zawodów kwalifikacyjnych do skokowych i ujeżdżeniowych MPMK 2019 z powodu arteritis, Komisja Koordynacyjna PZJ/PZHK zadecydowała o zmniejszeniu wymagań kwalifikacyjnych dla koni starających się o start w tegorocznych skokowych oraz ujeżdżeniowych MPMK.

Konie z polskimi i zagranicznymi paszportami, we wszystkich kategoriach wiekowych w dyscyplinach ujeżdżenie i skoki przez przeszkody, będą kwalifikowane na podstawie jednego przejazdu. Poniżej zasady tegorocznej kwalifikacji do MPMK 2019:

Skoki przez przeszkody

  • Konie 4-letnie – min. 1×7,5 pkt. w konkursach kwalifikacyjnych na styl konia
  • Konie 5-letnie – min. 1×7,5 pkt. w konkursach kwalifikacyjnych na styl konia lub 1x czysty przejazd w konkursach dla koni z tej kategorii wiekowej na zawodach w kraju lub zagranicą w konkursach dla młodych koni lub uzyskanie kwalifikacji na ZO w Finale Małej Rundy,
  • Konie 6-letnie – min. 1×7,5 pkt. w konkursach kwalifikacyjnych na styl konia lub 1×0 pkt. w konkursach dokładności, zwykłym, dwunawrotowym (pierwszy zerowy nawrót liczony jest do kwalifikacji) i dwufazowym (obie fazy bez punktów karnych) rozgrywanych w czasie zawodów międzynarodowych, ogólnopolskich lub regionalnych w klasie C,
  • Konie 7-letnie – 1×0 pkt. w konkursach C1 (135 cm) i wyższych na zawodach ogólnopolskich oraz wyższej rangi w konkursach: dokładności, zwykłym, dwunawrotowym (pierwszy zerowy nawrót liczony jest do kwalifikacji) i dwufazowym (do kwalifikacji liczony jest zerowy przejazd II fazy).

Ujeżdżenie

  • Konie 4,5-letnie – min. 1×7,0 pkt. na zawodach kwalifikacyjnych,
  • Konie 6-letnie – min. 1×6,5 pkt. w konkursach kwalifikacyjnych lub min. 1x min. 65% w konkursie klasy C1, C2, C3 podczas zawodów ZO lub wyższej rangi.

W każdym przypadku muszą być spełnione pozostałe wymagania kwalifikacji koni do MPMK.

MPMK 2019 – opłaty

Polski Związek Hodowców Koni informuje, że podczas Mistrzostw Polski Młodych Koni w Strzegomiu 2019 będzie obowiązywała opłata organizacyjna (w tym za boks) w dwóch wysokościach:

  1. 450 zł za konie własności mikroprzedsiębiorstw, małych przedsiębiorstw, lub średnich przedsiębiorstw (tzw. MŚP*). W przypadku właścicieli koni, którzy dotychczas nie złożyli oświadczenia MŚP w OZHK/WZHK lub PZHK, wymagane przesłanie oświadczenia ze zgłoszeniem do organizatora MPMK,
  2. 600 zł za konie własności dużych przedsiębiorstw w rozumieniu przepisów ww. rozporządzenia oraz w przypadku właścicieli, którzy nie złożyli oświadczenia w OZHK/WZHK/ lub PZHK, lub nie prześlą oświadczenia ze zgłoszeniem konia do organizatora MPMK).

MŚP* w rozumieniu przepisów rozporządzenia Komisji (UE) Nr 702/2014 z dnia 25 czerwca 2014 r., MŚP jest również osoba fizyczna, która prowadzi działalność związaną z hodowlą koni, w tym z oceną ich wartości użytkowej, m.in. w sporcie jeździeckim (MPMK).

Plakat Mistrzostw Polski Młodych Koni, Strzegom 2019

Przewiń do góry