Marian Mikołajewicz nie żyje

Z żalem zawiadamiamy, że nie żyje Marian Mikołajewicz. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w dniu 13.12.2019 r. o godz. 11:00 w Krakowie na cmentarzu Batowice w kaplicy przy ul. Powstańców 48.

Marian Mikołajewicz

Pan Marian był jednym z założycieli Stowarzyszenia „Koń Huculski” – prekursora  Związku Hodowców Konia Huculskiego. Od 1993 r. był twórcą i właścicielem Stadniny Koni Huculskich w Nielepicach. Hodowane przez Niego konie wielokrotnie zdobywały czołowe miejsca w imprezach hodowlanych. Był organizatorem wielu ścieżek huculskich, imprez promocyjnych oraz rajdów konnych i znacznym stopniu przyczynił się do popularyzacji koni huculskich. Uczestniczył w organizacji Festiwali Kultury Huculskiej w Krakowie, w których brały udział konie Jego hodowli. Zgromadził bogate kolekcje wyrobów sztuki huculskiej i ludowej z regionu krakowskiego, które udostępniał w swojej stadninie. Wielokrotnie był laureatem nagród i wyróżnień za działalność agroturystyczną i promocję regionu.
Dzięki Jego działalności rzesza dzieci i młodzieży poznała piękno terenów podkrakowskich dolinek, promował nie tylko jazdę konną ale także powożenie zaprzęgami konnymi oraz edukację najmłodszych poprzez obcowanie z końmi i innymi zwierzętami gospodarskimi.

Rodzinie i Bliskim Polski Związek Hodowców Koni składa wyrazy współczucia.

Przewiń do góry