Kwalifikacja 2,5-letnich ogierów półkrwi do hodowli już w przyszłym tygodniu

Wszystkich sympatyków koni sportowych polskiej hodowli serdecznie zapraszamy przed ekrany komputerów do śledzenia wydarzeń z wielkopolskiego Leszna. W dniach 26-27 stycznia odbędzie się kwalifikacja ogierów urodzonych w roku 2018 (polski koń sportowy, wielkopolskich, małopolskich i ogierów hodowli zagranicznej), a także małopolskich urodzonych w 2017 r.

Transmisja on-line realizowana przez Świat Koni zostanie przeprowadzona drugiego dnia kwalifikacji, czyli 27 stycznia (środa) od godz. 8:00 (skoki luzem).

Do rywalizacji o czasową licencję w polskich księgach stadnych przystąpi 67 młodych, 2,5-3,5 letnich ogierów, które będą sprawdzane nie tylko w skokach i ruchu luzem, ale także na twardej nawierzchni (ocena poprawności fundamentu czyli kończyn i kopyt) oraz pod względem eksterieru i zdrowia. Konie będą podzielone na grupy użytkowe: ujeżdżeniowe, skokowe, WKKW oraz zaprzęgowe. Większość prezentowanych ogierów uczestniczyła wcześniej z sukcesami w imprezach hodowlanych organizowanych przez PZHK oraz OZHK/WZHK.

W katalogu odnajdziemy potomstwo najlepszych reproduktorów świata, pochodzących ze sprawdzonych rodzin żeńskich, między innymi bliskich krewnych najlepszego aktualnie skoczka polskiej hodowli ogiera Nevados S sp. W grupie młodych, przyszłościowych ogierów prezentowanych w Lesznie (klasa skoczków) znajduje się m.in. ogier Nottingham S sp (po Glasgow van 't Merelsnest BWP, od matki og. Nevados S czyli klaczy Nestia sp / Romualdo KWPN). Po dwóch potomków mają na koncie takie sławy jak: Zinedine KWPN, Joyride KWPN, Vulkan L westf., Huzar m (AA) czy pochodzący z Janowa Podlaskiego Emark m (AA).

Przewiń do góry