Kwalifikacja 2,5 letnich ogierów do treningu wierzchowego i zaprzęgowego wraz z czasową kwalifikacją do hodowli

Szanowni Państwo, już za tydzień 26-27 stycznia, Polski Związek Hodowców Koni przeprowadzi kwalifikację ogierów 2,5 letnich do hodowli i polowego treningu wierzchowego i zaprzęgowego. Szczegóły kwalifikacji znajdują się tutaj.
W związku z występowaniem wirusa SARS-CoV-2 impreza będzie miała charakter zamknięty!

Przypominamy, że właściciele ogierów są zobligowani do zgłoszenia imion i nazwisk osób, które będą wjeżdżały na teren ośrodka z ogierami do Pani Justyny Zięby zieba@pzhk.pl, tel. 505-832-560 (do 21 stycznia). „Na bramie” otrzymacie Państwo opaski uprawniające do przebywania na terenie obiektu.

Osoby niezgłoszone nie zostaną wpuszczone na teren JKS Przybyszewo!!!

Właścicieli prosimy o przestrzeganie obowiązujących zaleceń Ministra Zdrowia w celu zapobiegania rozprzestrzeniania się koronawirusa (dystans, zasłanianie ust i nosa, częste mycie rąk i ich dezynfekcja).

Podczas kwalifikacji 27 stycznia (II dzień) przewidziana jest transmisja on-line prowadzona przez Świat Koni i ClipMyHorse.

Ramowy program kwalifikacji ogierów

26.01 (wtorek)

  • od godz. 7:00 – otwarte stajnie (możliwy przyjazd również w poniedziałek w godz. 15:00-22:00)
  • 7:00-9:00 – wydawanie pakietów dla właścicieli
  • 7:00-9:00 – mierzenie, identyfikacja, przegląd weterynaryjny, pobieranie włosów do badań DNA ogierów
  • 9:00-13:00 – ocena na twardej nawierzchni
  • 13:00-14:00 – przerwa obiadowa
  • 14:00-19:00 – skoki luzem, ocena ruchu luzem na tzw. „ósemce”

27.01 (środa)

  • 8:00-12:00 – drugie skoki luzem i ocena ruchu luzem
  • 12:00-13:00 – przerwa obiadowa, uprzątnięcie placu, równanie podłoża, rozstawienie trójkąta do oceny bonitacyjnej
  • 13:00-16:00 – ocena na trójkącie, a następnie ogłoszenie wyników kwalifikacji

Uwaga! Godziny rozpoczęcia poszczególnych etapów mogą ulec zmianie. Możliwość korzystania z hali głównej w poniedziałek w godz. 18:00-20:00 i z krytej rozprężalni w poniedziałek w godzinach 15:00-22:00, we wtorek 7:00-20:00 i środę w godzinach 7:00-16:00.

Po przyjeździe prosimy o zgłaszanie się do mobilnego biura PZHK, które będzie się mieściło wewnątrz hali (po lewej stronie) w celu odebrania dokumentów i dopełnienia wszelkich niezbędnych formalności.
Przypominamy, że po przyjeździe będzie przeprowadzona identyfikacja ogierów, mierzenie i badanie weterynaryjne oraz pobieranie włosów do badań DNA.

Uwaga! Na miejscu będzie możliwość przeprowadzenia badań w kierunku osteochondrozy i porażenia krtani płatne na miejscu.
Badanie OCD – ok. 600 zł
Badanie w celu wykluczenia porażenia krtani – ok. 150 zł

Weterynaria – na wjeździe do ośrodka lekarz weterynarii PZHK sprawdza prawidłowy schemat szczepień ogiera (paszport) i wykonuje badanie kliniczne oraz dokonuje wstępnej identyfikacji.
Uwaga! Ogiery, które mają nieprawidłowy schemat szczepień nie zostaną wpuszczone na teren ośrodka.

W czasie kwalifikacji ogier nie może być pod wpływem środków pobudzających ani uspokajających (doping). W trakcie kwalifikacji przewidziane jest wykonanie badania antydopingowego ogierom wskazanym przez Komisję w porozumieniu z lekarzem weterynarii.

Do kwalifikacji zgłoszono bardzo dużą liczbę koni. Szczegóły dotyczące ogierów pojawią się już wkrótce w kolejnym komunikacie. Zapraszamy do śledzenia naszej strony www i mediów społecznościowych.

Scroll to Top