Bez wiedzy nie ma postępu!

Polski Związek Hodowców Koni zaprasza hodowców koni na konferencję, której tematem są nowoczesne metody rozrodu. Na konferencji będą omawiane nowe techniki biotechnologiczne wykorzystywane w rozrodzie koni. Inicjatorem tego spotkania jest specjalista od rozrodu – czynny lekarz weterynarii Sylwester Zając wraz z zespołem. Prowadzącym będzie Karolina Świrgoń – tech. wet., mgr. inż. Wydziału Rolnictwa SGGW.

Termin i miejsce: Książ, 15-16.10.2021 r.

Wykładowcy m.in.:

  1. Evain Arnaud – znany specjalista od hodowli koni sportowych, znany nie tylko w rodzimej Francji. Ocenia, prowokuje i komentuje. Twórca GFE – Group France Elevage – zrzeszenia, które powstało w 2002 roku i jego udziałowcami jest ok. 300 hodowców, którzy połączyli siły, aby stworzyć jak najlepszą ofertę w postaci nasienia ogierów sportowych, które pasują pod różne klacze. W swojej ofercie mają ok. 60 reproduktorów z całej Europy. Twórca programu PAX, który pomaga dopasować odpowiedniego ogiera z ich oferty do konkretnej klaczy. Jest także twórcą słynnej aukcji Fences, której pierwsza edycja była przeprowadzona w roku 1989, na której sprzedano pełną siostrę ogiera I Love You SF (sic!).
  2. Duccio Panzanii – specjalista ginekologia i położnictwo. Temat pracy dyplomowej (Uniwersytet w Pizie): wykorzystanie 8-9,5 dniowej ciąży klaczy do uzyskania zarodków. Praktyka na Uniwersytecie w Colorado – praca nad transferem gamet konia. Prowadzący seminaria i praktyki w dziedzinie sztucznego zapładniania, przeniesienia zarodków i oocytów.
  3. Magdalena Profalska – Szymik – lekarz weterynarii, absolwentka medycyny weterynaryjnej UCMW UJ-UR w Krakowie, technik hodowca koni. W 2019 r. rozpoczęła pracę jako asystent badawczo-dydaktyczny w UCMW UJ-UR, czynnie pracując w „terenie”, zajmując się rozrodem koni u prywatnych hodowców. Zapewnia również stałą opiekę weterynaryjną klaczy hodowlanych w Stajni „Profit” w Orzeszu. Jej zainteresowania badawcze koncentrują się wokół wykorzystania biotechnologii w rozrodzie koni, a także hodowla koni sportowych.
  4. Roberto Sanchez – specjalista od embriotransferu u koni. Zajmuje się pobieraniem i transferem zarodków do biorczyń, metodami transportu i kriokonserwacji, procedurami superowulacji, diagnostyką przed implantacyjną, produkcją zarodków in vitro.
  5. Maciej Witkowski – specjalista od rozrodu koni (m.in. inseminacji), a także chirurg. Ukończył Wydział Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie. Uczestniczył w stypendiach i szkoleniach zawodowych w Niemczech, na Węgrzech oraz Francji. W latach 2015/2016 był chirurgiem w szpitalu Al.-Khalediah Equine w Arabii Saudyjskiej.
Termin i miejsce: Książ, 15-16.10.2021 r.
Przewiń do góry