Duma i radość, czyli MŚMK Verden 2021 po pierwszym dniu

Beata Stremler z dwoma końmi reprezentuje nasz kraj podczas Mistrzostw Świata Młodych Koni w ujeżdżeniu, które odbywają się w mieście Verden, siedzibie Związku Hanowerskiego. Zawodniczka ta od lat mieszka i trenuje w Niemczech (jej obecny trener to Holga Finken), a do Verden pojechała z dwoma końmi. Młodszy – to 6 letni hanowerski wałach For Magic Equesta (For Romance I OLD – m. po Jungle Prince / Argentinus), własności Sylwii Ruty, fascynatki ujeżdżenia, właścicielki KS Equesta, którego głównym zawodnikiem jest właśnie Beata. For Magic Equesta kwalifikował się do Verden na zawodach w Niemczech otrzymując noty 8,1 oraz 8. W konkursie półfinałowym MŚMK para For Magic Equesta / Stremler otrzymali następujące noty: 9 kłus, 8,8 stęp, 7,8 galop (techniczny błąd podczas zmiany nogi zaważył na tej ocenie), 8 podporzadkowanie i 8,3 perspektywa. W sumie otrzymali 83.800% co pozwoliło na zajęcie 5 miejsca, wśród 48 rywali.

To jest sensacyjny wynik, Beata była lepsza od zawodników niemieckich i holenderskich.

mówi Andrzej Sałacki, trener Żanety Skowrońskiej, która pięciokrotnie startowała w MŚMK. A on wie, jak trudno na tych zawodach uzyskać dobry wynik nie przez niemiecko-holendersko-duńskich zawodników.

PO RAZ PIERWSZY POLSKA ZAWODNICZKA ZNALAZŁA SIĘ W ŚCISŁYM FINALE TEJ IMPREZY!

Starszym koniem startującym pod Beatą Stremler w tegorocznych MŚMK jest 7 oldenburska klacz Fürstin Bea OLD (Fürstenball – m. po San Amour), która za wyniki sportowe została nagrodzona skrótem OLD w nazwie. Z nią także związane są nadzieje na dobry lub bardzo dobry wynik na tych zawodach. 27.08. o godzinie 8:00 rozpocznie się kwalifikacja tej kategorii wiekowej. Trzymamy kciuki!

Mistrzostwa Świata Młodych Koni w każdej z dyscyplin, są silnie obsadzane przez najlepsze pary nie tylko z Europy. Nie wystarczy tylko młody koń o bardzo dobrym potencjale. Wysoki poziom tych zawodów sprawia, że mało doświadczony zawodnik nie może marzyć o dobrym wyniku, czyli wejściu do finału.

Scroll to Top