Brązowy medal podczas ujeżdżeniowych MŚMK 2021 dla Beaty Stremler!

Zawody zakończyły się trzy dni temu, ale radość z III miejsca podczas tegorocznych ujeżdżeniowych Mistrzostwach Świata Młodych Koni w Verden 2021 długo we wszystkich nas pozostanie. Nigdy nie zdarzyło się, aby polski zawodnik dostał się do konkursu finałowego, a o zdobyciu medalu mało komu się śniło!

W kwalifikacji koni 6-letnich Beata zajęła wysoką 5. pozycję i miała zagwarantowane miejsce w finale – otrzymując 83.800%. Dosiadała wałacha hanowerskiej hodowli, własności Sylwii Ruty, o nazwie For Magic Equistapo For Romance, m. po A Jungle Prince. W konkursie finałowym tej kategorii wiekowej wystartowało 16 zawodników. Nasza para z notą 86.400% ukończyła konkurs na 3. miejscu. Oto poszczególne noty: kłus i stęp 9, galop 8, podporządkowanie 8,2 oraz perspektywa 9. Tak Beata Stremler komentuje swój sukces:

Serce mi się śmieje! For Magic Equista, którego w domu nazywamy Friedhelm pokazał 100% tego na co go stać! Jest to bardzo wrażliwy koń, o perfekcyjnym nastawieniu do sportu. To były jego pierwsze tak duże zawody, ale pokazały mi, że jest to koń, który rośnie wraz z zadaniami, które się przed nim stawia. Czułam, że był pod wrażeniem atmosfery tych zawodów, ale mimo to zaufał mi i starał się skupić na pomocach. Dla mnie jako jeźdźca i osoby, która żyje dla koni jest to fascynujące. Mam ogromną pokorę i wdzięczność do tych cudownych zwierząt za to, że dają tyle z siebie, a przecież nie muszą!

Nasza zawodniczka startowała w Verden także w kategorii koni o rok starszych i dosiadała oldenburskiej klaczy Fürsten Bea OLD (Fürstenball – m. po San Amour), której jest właścicielką. Podczas kwalifikacji otrzymała 71,431% i zajęła 21. miejsce wśród 34 startujących. Tak mówi o tym starcie:

Mam złamane serce z powodu występu naszej klaczy. Po podkuciu nie czuła się dobrze i zdążyłyśmy tylko 4 razy porządnie potrenować. Dlatego Fürsten nie pokazała się, tak jak naprawdę może. Nigdy wcześniej nie miałyśmy problemów w stępie, a tu na takich zawodach jakiś problem się pojawił, który wynika z tego pecha przed startem. Drugiego dnia w Małym Finale mogłyśmy już lepiej się pokazać. Kłus oceniony na 9 i galop na 8,7 to są dobre noty. Ale więcej się po prostu nie dało, a wiem, że możemy. Dlatego jest mi żal, bo wiem, że to wybitny koń. Do tej pory w trzech startach na poziomie klasy S zawsze wygrywała w stępie. Przyszłość pokaże jak wypadną jej kolejne starty. Ale i tak Verden to będą moje zawody!

Dziękuję za rozmowę i gratuluję,
Anna Cuber

Szczegółowe wyniki: https://reitturniere-live.de/2021/verden/

Scroll to Top