Wechta Horse Auction – sobota Racot

Już w najbliższą sobotę – 20 sierpnia – na terenie Stadniny Koni Racot odbędzie się jedna z pierwszych w kraju aukcja źrebiąt i młodych koni sportowych, o typowo skokowym rodowodzie, ale co najważniejsze – pochodzących jedynie od polskich hodowców. Wśród zgłoszonych do Wechta Horse Auction koni z polskimi paszportami PZHK jest m.in. potomstwo złotego medalisty ME i olimpijskiej gwiazdy – ogiera Nevados S, ale i uczestnika mistrzostw świata ogiera Dominator Z, czy cenionych w Europie Comme Il Faut oraz Aganix du Seigneur.

Łącznie zaprezentowanych zostanie 17 źrebiąt oraz 6 koni 2-3-letnich, wszystkie o rodowodach skokowych lub zaawansowane w krew, czyli interesującymi dla zawodników WKKW. Aukcja prowadzona będzie w formacie hybrydowym tzw. onlive (na żywo i online przez system Equibid.pl). Na Wechta Horse Auction zobaczymy m.in. czempionkę Wechta Equestrian Foal Show 2022, klaczkę Heronika MT, córkę Aganix du Seigneur, od klaczy blisko spokrewnionej z wałachem Cayles, na którym sukcesy odnosił Felix Hassmann. Zaprezentowany zostanie także obiecujący syn Nevadosa S – Chantico R od Chmurnej po Coriano’s Ass, czyli półsiostry brązowego medalisty MPMK i skoczka poziomu 1.45, og. Chram. W grupie koni starszych na aukcje wystawiony jest także bliski kuzyn brązowego medalisty mistrzostw Niemiec WKKW 2022 – Robson.

Jesteśmy dumni, że możemy zaoferować dorobek polskich hodowców europejskim klientom. Ofertę aukcyjną tworzą synowie i córki koni uczestniczących w igrzyskach olimpijskich i mistrzostwach świata, takich jak Nevados S czy Dominator Z.

powiedział Aleksander Wechta, reprezentujący organizatorów.

Oficjalna strona:

Scroll to Top