MPMK 2023 w sportowych rajdach konnych

Organizatorem tegorocznych Mistrzostw Polski Młodych Koni w sportowych rajdach konnych będzie Blue Arabians Aneta Szyc w dniach 22-23.09. Jak przystało na konkurencję, w której dominują konie czystej krwi arabskiej jest to stadnina i stajnia koni arabskich usytułowana w urokliwym miejscu u podnóża Gór Sokolich. Blue Arabians jest sprawdzonym organizatorem zawodów rajdowych.

Oto co mówi o swoim ośrodku i o sobie Aneta Szyc – właścicielka, a do jej słów o Blue Arabians dołączamy fotorelację z zawodów rajdowych:

Nasza stajnia znajduje się w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Prowadzę hodowlę koni arabskich od ponad 10 lat, zajmujemy się także działalnością sportową, trenuję konie arabskie w kierunku wyścigowym i rajdowym. Mam uprawnienia trenera koni wyścigowych i byłam zawodnikiem w SRK.

Tegoroczne Mistrzostwa Polski Młodych Koni w rajdach planujemy zorganizować pod zamkiem w Olsztynie jurajskim, we współpracy z Gminą Miasta Olsztyn. Wg mnie połączymy w ten sposób rywalizację sportową z walorami krajobrazowymi tego miejsca, co przyczyni się do popularyzacji dyscypliny.

Aneta Szyc
Scroll to Top