MŚMK Ermelo 2023

Komisja Koordynacyjna składająca się z przedstawicieli PZJ oraz PZHK, zdecydowała o wysłaniu na tegoroczne ujeżdżeniowe MŚMK w Ermelo zawodniczki (jedynej, która się zgłosiła) – Anny Tragarz na ogierze MAGICALLY PAINTED BLACK EVO KWPN, ur. 2017 (Sir Donnerhall – Alliante prest. / Gribaldi pref.). Zawodniczka ta startowała w konkursach kwalifikacyjnych organizowanych podczas CDI3* Sopot i zdobyła następujące wyniki: test półfinałowy 76,6% i finał 77,8%. Anna Tragarz to była kadrowiczka dyscypliny ujeżdżenia, która 4 razy reprezentowała Polskę na Mistrzostwach Europy (2x kuce, 2x YR). Teraz czekamy na opinię KWPN, czy wyraża zgodę na start tego ogiera w Ermelo.
Po raz pierwszy udało się zorganizować kwalifikacje na zawodach międzynarodowych, a zawodnicy oceniani byli przez międzynarodową, niezależną Komisję sędziowską, w skład której weszła, między innymi, złota medalistka z ME (1979 rok) i IO w Moskwie Elisabeth Max-Theurer (status sędziego 5*), były olimpijczyk Lars Andersson (Szwecja, 5*), Kristi Wysocki (3*) z USA, a także nasza Marlena Gruca-Jasińska (4*).

Ponadto przedstawiamy przepisy FEI informujące, że na zawody rangi FEI Championships i FEI World Equestrian Games nie można wysyłać zawodników innych narodowości niż obywatele przynależni do danej federacji (strona 14, art. 116.):

Scroll to Top