MPMK 2023 rajdy – wyniki końcowe

Podsumowanie

Tegoroczne Mistrzostwa Polski Młodych Koni w sportowych rajdach konnych, odbyły się przepięknej scenerii krajobrazów jurajskich i średniowiecznego zamku w Olsztynie pod Częstochową. Mistrzostwa organizowała stajnia BLUE ARABIANS. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Miasta Olsztyn – p. Tomasz Kucharski. Na naszych zawodach gościł także wiceprezes PZHK – Zenon Podstawski, z którym dyskutowaliśmy o przyszłości koni arabskich w sporcie.

Podczas Mistrzostw konie i jeźdźcy zmierzyli się z malowniczą choć trudną trasą. Najlepszymi w tej rywalizacji okazali się :

  • w klasie koni 6 letnich, na dystansie 81,5 km – ogier czystej krwi arabskiej – ELBERIUSZ, wyhodowany przez Stadninę Koni Michałów, własności Piotra Kochańskiego, dosiadany przez Marię Filipską ze Stowarzyszenia KJ Lovenpeans Arabians
  • w klasie koni 5 letnich, na dystansie 45 km – wałach, czystej krwi arabskiej, WIRAŻ Z GÓR, hodowli i własności Piotr Mądel, a dosiadany przez właściciela, reprezentujący fundację Interregio.
  • w klasie koni 4 letnich, na dystansie 22,5 km najlepszy okazał się wałach MUFAS, którego hodowcą jest Paweł Redestowicz, a właścicielką Anna Sawicka, dosiadany przez Milenę Kamodę z Klubu Jeździeckiego Nowa Ruda.

Rywalizację zdominowały konie czystej krwi arabskiej, które są najbardziej predysponowane do konkurencji sportowych rajdów konnych.

Organizacja Mistrzostw w spektakularnej scenerii średniowiecznego zamku w Olsztynie jurajskim przełożyła się na szerokie zainteresowanie wydarzeniem wśród okolicznych mieszkańców i lokalnej społeczności. Wspólne spotkanie grupy hodowców koni i pasjonatów jeździectwa sprowokowało do szerokiej dyskusji na temat przyszłości hodowli i rozwoju jeździectwa.

Nagrody finansowe dla zwycięzców Mistrzostw we wszystkich grupach wiekowych ufundowane przez Stowarzyszenie KJ Lovenpeans Arabians oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez PZHK, Stadninę Koni Michałów, Stadninę Koni St Roch Arabians, oraz Ligę sportową koni arabskich, z pewnością przyczynią się do promocji dyscypliny SPORTOWE RAJDY KONNE.

Aneta Szyc

Foto-galeria

Scroll to Top