Moc wyścigowych emocji na Torze Służewiec – wszystko o Weekend Derby (30 czerwca i 1 lipca)

Szykuje się prawdziwa gratka dla miłośników wyścigów konnych. Dwa ostatnie dni bieżącego tygodnia wypełni 18 gonitw z udziałem 199 koni walczących o łączną pulę ponad 430 000 złotych. Kultowa na wyścigach gonitwa o Nagrodę Derby została objęta Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego. Sportową rywalizację uzupełnią towarzyszące atrakcje z widowiskowym konkursem na najpiękniejszy kapelusz. Przybliżamy Państwu wszystkie szczegóły wydarzenia.

Zaproszenie na Weekend Derby

Bohaterowie Weekendu Derby

Dwudniowe święto wyścigowe tworzą LOTTO Gala (sobota, od godz. 13:00) i DERBY Gala (niedziela, od godz. 13:30). Zobaczymy 199 koni rywalizujących w 18 gonitwach. Ozdobą pierwszego dnia będzie gonitwa dla 4-letnich i starszych koni pełnej krwi angielskiej o Nagrodę Prezesa Totalizatora Sportowego. Kulminacja wydarzeń nastąpi dzień później w trakcie niedzielnego biegu o Nagrodę Derby. Konie wygrywające tę gonitwę stają się bohaterami publiczności i przechodzą do historii. Na starcie zobaczymy prawdopodobnie 16. pretendentów do zdobycia błękitnej wstęgi. W niedzielne popołudnie dowiemy się, który koń zwycięży w 68. edycji Nagrody Derby na Torze Służewiec.

„Najważniejsze dni sezonu tworzą niepowtarzalną warszawską tożsamość. Spodziewamy się wysokiej frekwencji. Liczę, że wielu gości debiutujących na warszawskim hipodromie w Weekend Derby jeszcze w tym sezonie odwiedzi Tor Służewiec. Chciałbym, by rywalizacja na trawiastej bieżni zaowocowała nieprzewidywalnymi rozstrzygnięciami, które zawsze dodają wydarzeniom sportowym blasku i magii. Życzę wszystkim miło spędzonego czasu i niezapomnianych chwil.”

– zachęcał do odwiedzenia Wyścigów Piotr Kamiński, Członek Zarządu Totalizatora Sportowego.

Dowiedz się więcej:

  • Sylwetki koni startujących w gonitwie o Nagrodę Derby
Omówienie koni startujących w Nagrodzie Derby

  • Mistrz kontra uczeń – wywiad z trenerami Andrzejem Walickim i Wojciechem Olkowskim

Pobierz:

  • Weekend Derby – magazyn wyścigowy
  • Program LOTTO Gala (m.in. lista startowa, godziny rozpoczęcia gonitw)
  • Program DERBY Gala (m.in. lista startowa, godziny rozpoczęcia gonitw)

Atrakcje towarzyszące

W przerwie między gonitwami warto skorzystać z atrakcji towarzyszących, których będzie wyjątkowo dużo. Na najmłodszych czekać będzie dmuchana gąsienica, punkt malowania buziek, kącik rysunkowy, trampolina, siłomierz kopacza, piłkarzyki, cymbergaj, duże szachy, hula hop. Młodzi „dżokeje” spróbują swych sił na kucach. Weekendową potrzebę zakupów zaspokoić będzie można w kramach z zabawkami, ceramiką, kosmetykami, książkami, biżuterią naturalną, kapeluszami i usługami kosmetycznymi. W trakcie Derby Gali będzie można dodatkowo odwiedzić stoisko z obrazami i zlecić wykonanie karykatury. Między sobotnimi gonitwami prezentowany będzie pokaz konny. Dodatkowo podczas LOTTO Gali każde 5 złotych wydane w kolekturze LOTTO będzie premiowane reprodukcją dawnego plakatu Totalizatora Sportowego.

W tle niedzielnej rywalizacji o Nagrodę Derby odbędzie się tradycyjny Konkurs na Najpiękniejszy Kapelusz. Uczestnicy konkursu mogą wygrać nagrody m.in. tygodniowy pobyt dla dwóch osób w Bułgarii, weekend dla dwóch osób w hotelu Sheraton, biżuterię i bilety do Teatru Kwadrat.

Weź udział

Przebieg rywalizacji można śledzić na kilka sposobów, między innymi na dużym telebimie. Dotrzeć na miejsce można samochodem (wjazd od ul. Puławskiej 266 – sprawdź na mapie), tramwajami linii 4 i 10 oraz autobusami linii 136, 192, 300, 709, 715, 727, 739 (sprawdź rozkład jazdy). Wszystkie gonitwy „na żywo” dostępne będą w Internecie na www.torsluzewiec.pl. Nagrodę Derby transmitować będzie TVP Info (początek w niedzielę o godz. 15:55). Podsumowanie dwudniówki ok. 23:30 na antenie TVP Sport, a powtórki wszystkich gonitw na kanale Tor Służewiec na www.youtube.com.
W wyścigowy nastrój Weekendu Derby wprowadzają specjalnie przygotowane trzy filmy: promocyjny, przybliżający tegorocznych kandydatów do Nagrody Derby i zapowiadający dwudniowe zmagania oraz gazeta wyścigowa z typami Ligi Mediów. Najświeższych informacji, statystyk, oceny szans koni, wypowiedzi trenerów można też szukać na www.torsluzewiec.pl.
Bilety na sobotę w cenie 5 zł (strefa B), 15 zł (strefa B + parter Trybuny Honorowej), 25 zł – rodzinny (strefa B + parter Trybuny Honorowej dla dwóch osób dorosłych i minimum jednego dziecka) – do nabycia na miejscu w kasach. W niedzielę będą dostępne tylko bilety do strefy B za 10 zł.

W sobotę bomba w górę pójdzie o 13:30, następnego dnia pół godziny później.

Zapraszamy do uczestniczenia w emocjonujących wydarzeniach Weekendu Derby!

Przewiń do góry