Rekordowe zakończenie sezonu na Służewcu. 230 koni w 22 gonitwach!

Jeszcze nigdy w historii wyścigów na Służewcu do ostatniej wyścigowej dwudniówki (17-18 XI) nie zgłoszono tak dużej liczby koni: w sumie 230 do 22 gonitw (po 11 w sobotę i niedzielę). W oba dni bomba po raz pierwszy pójdzie w górę o godz. 9.30. Na kończące sezon dwa wyjątkowe mityngi wstęp dla publiczności jest wolny do pierwszego piętra Trybuny Honorowej włącznie.

Zapowiadają się niezwykłe emocje, bowiem w tak licznych stawkach koni mogą się zdarzyć duże niespodzianki. O Nagrodę Zamknięcia Sezonu powalczą uczestnicy Wielkiej Warszawskiej: Lucky Peter, Tropical Fly i Salam, a także będący w wysokiej formie Aischylos, na którym pojedzie tegoroczny czempion toru Piotr Krowicki. Przed ostatnią dwudniówką ma on na koncie 57 zwycięstw i wyprzedza drugiego w tej klasyfikacji Wiaczesława Szymczuka – 46 wygranych. Tak bezpiecznej przewagi nie jest w stanie stracić, gdyż w sobotę i niedzielę dosiądzie aż 16 koni i najpewniej kilka razy wygra.

Jasnej sytuacji nie ma natomiast w czempionacie trenerów. Józef Siwonia tylko o cztery zwycięstwa wyprzedza Janusza Kozłowskiego i o sześć Wojciecha Olkowskiego. Ta przewaga również wydaje się bezpieczna, ale w stu procentach nie można być tego pewnym.

Po zakończeniu ostatniej gonitwy na drugim piętrze Trybuny Honorowej odbędzie się uroczyste wręczenie pucharów dla laureatów 35. posezonowych wyborów wyścigowych, które od trzech lat są organizowane wspólnie przez „Życie Warszawy”, Polski Klub Wyścigów Konnych i Oddział Wyścigi Konne Warszawa-Służewiec. Transmisję z Gali Zakończenia Sezonu będzie można zobaczyć na stronie www.torsluzewiec.pl. Początek Gali zaplanowano na godz. 15:45.

Warto przyjść w sobotę i niedzielę na służewiecki tor, bowiem zakończenie sezonu wyścigowego ma tradycyjnie warszawski, nostalgiczny i sentymentalny klimat pożegnania. Przebojem tych dwóch dni będzie oczywiście „Ta ostatnia niedziela” w niepowtarzalnym wykonaniu Mieczysława Fogga. Utwór zwiastujący zimową rozłąkę z wyścigami konnymi:

Serdecznie zapraszamy!

Przewiń do góry