Mistrzostwa Polski Młodych Koni za pasem

Zbliżają się dużymi krokami finały MPMK 2014. Niebawem poznamy najlepszą końską młodzież w dyscyplinach skoków przez przeszkody, ujeżdżenia, wrzechstronnego konkursu konia wierzchowego, powożenia oraz sportowych rajdów konnych. Warto zobaczyć kwiat młodych koni… Do czego zachęcają Polski Związek Hodowców Koni, Polski Związek Jeździecki oraz organizatorzy poszczególnych MPMK 2014.

MPMK 2014

Zaraz rusza cykl finałów Mistrzostw Polski Młodych Koni hodowli krajowej i zagranicznej. Rozpoczną je zawody w skokach przez przeszkody, które odbędą się na terenie Stowarzyszenia Agro-Aves Gajewniki w Gajewnikach. Ta, jak ważna dla młodych koni impreza w tym roku zostanie rozegrana wyjątkowo w dniach czwartek 28 sierpnia – sobota 30 sierpnia.
Poza tym po raz pierwszy w historii skokowych MPMK zawodnicy i konie staną w szranki o Grand Prix Ogierów (dla 7-letnich i starszych koni). Do wygrania jest tutaj aż 21.000 złotych!!! (szczegóły, patrz propozycje). Z nowości godnych zwrócenia uwagi – rozegrany zostanie także Czempionat Koni w Skokach Luzem – koni rasy polski koń szlachetny półkrwi (sp) oraz rasy wielkopolskiej (wlkp) dotowany kwotą 14.000 złotych!!! Organizatorem obu propozycji jest Polski Związek Hodowców Koni.

Przypomnijmy, iż całkowita pula nagród w skokowym MPMK 2014 wynosi blisko 100.000 złotych.

Jako kolejne w ramach MPMK zostaną rozegrane zawody w Sportowych Rajdach Konnych w Koczku, a następnie w powożeniu zaprzęgami jednokonnymi w Kwiekach, których organizatorem jest Kaszubskie Stowarzyszenie Promowania Sportów Konnych.

Tymczasem Ośrodek Jeździecki „Stragona” w Strzegomiu będzie gospodarzem dwóch ostatnich imprez rangi mistrzostw młodych koni – w WKKW i w ujeżdżeniu.

Jak co roku honorowy patronat nad MPMK objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Organizację zawodów wspierają sponsorzy i partnerzy wśród których są m.in.: Agencja Nieruchomości Rolnych, Allflex, Equinox, Polish Prestige, Roja, Wadim Plast oraz Master Film Ltd.

Serdecznie zapraszamy wszystkich hodowców i właścicieli koni, zawodników, a także całą sympatyzującą z jeździectwem publiczność.

Terminy zawodów MPMK 2014

  • Skoki przez przeszkody – Gajewniki, 28-30 sierpnia
  • Sportowe rajdy konne – Koczek, 5-7 września
  • Powożenie zaprzęgami jednokonnymi – Kwieki, 12-14 września
  • WKKW – Strzegom, 19-21 września
  • Ujeżdżenie – Strzegom, 3-5 października
Przewiń do góry