Liga Mazowsza w Centrum Olimpijskim

Unikalny w skali kraju projekt – „Liga Mazowsza”, stanowiący coroczny, zorganizowany na Mazowszu cykl zawodów jeździeckich w konkurencji skoków przez przeszkody, obchodził w tym roku 7 urodziny.

Z tej okazji organizatorzy wspólnie z Equine Events przygotowali Galę podsumowującą kolejny rok rywalizacji w Lidze. Gala odbyła się 27 września w Centrum Olimpijskim w Warszawie. Uroczystość wręczenia nagród miała miejsce w pięknej scenerii Muzeum Sportu i Turystyki, przy ścianie chwały polskiego sportu, gdzie można między innymi oglądać medale Igrzysk Olimpijskich zdobyte przez reprezentantów Polski począwszy od IO w Paryżu w 1924 roku. W tym dniu świętowano również 50-lecie Warszawsko Mazowieckiego Związku Jeździeckiego, o którego działalności opowiedział Krzysztof Tomaszewski, Prezes WMZJ. Na konferencję przybyli zawodnicy-finaliści na czele z Marianem Kozickim, srebrnym medalistą Igrzysk Olimpijskich w Moskwie, przedstawiciele mediów, sponsorów goście i sympatycy jeździectwa.

Podczas Gali odbył się również wernisaż zdjęć, ilustrujących tegoroczne zmagania w Lidze oraz jej historię począwszy od 2008 roku. Fotografie wszystkich najlepszych zawodników Ligi Mazowsza będzie można oglądać na specjalnej ekspozycji Muzeum Sportu i Turystyki do połowy października br.

W tegorocznej, siódmej edycji Ligi Mazowsza w 12 ośrodkach rozegrano 16 zawodów eliminacyjnych i dwudniowy finał. W rankingu LM sklasyfikowanych zostało 374 mazowieckich zawodników, w tym: 170 zawodników „klubowych” z 44 klubów mazowieckich, 85 bez przynależności klubowej (bpk MAZ) oraz 119 niezarejestrowanych (dwie klasy – Kuce 60/70 oraz LL były „open”). Łącznie w samych tylko konkursach zaliczanych do klasyfikacji tegorocznej edycji LM obejrzeliśmy blisko 2000 przejazdów!

Liga_Mazowsza-1

Liga_Mazowsza-2

Liga_Mazowsza-3

Liga_Mazowsza-4

Przewiń do góry