O miano najlepszego araba

Już w nadchodzącą niedzielę arabskie trzylatki powalczą w Nagrodzie SK Lesieniec, gonitwie kategorii B na dystansie 2400 m, o miano najlepszego na Partynicach w tym sezonie. Walka powinna rozegrać się między dwiema najsilniejszymi arabskimi stajniami – trenera Wiesława Kryszyłowicza (cztery konie) i Stanisława Borkowskiego (trzy).

Większe szanse wydaje się mieć ten drugi, który dysponuje dwoma ogierami prezentującymi równy poziom – Kankanem i Olimpem; towarzyszyć im będzie Dajlan. Ale El Mahdi tego pierwszego pokazał ostatnio, że potrafi walczyć do końca, a wparcia udzielą mu Farah Cerera, D’amora i Efort. Dwa konie zgłosił trener Tadeusz DębowskiOrbitale i D’achila są jesienią w dobrej formie i spróbują powalczyć, jeśli nie o zwycięstwo, to o jak najwyższe płatne miejsce. Trudne w tej sytuacji zadanie czeka Farmonę ze stajni Michała Borkowskiego i Euchidesa trenerki Elwiry Porębnej.

Liczna (11 koni) i wyrównana stawka trzyletnich i starszych koni pełnej krwi angielskiej stanie na starcie trzeciej gonitwy, a przynajmniej połowa z nich ma szansę na zwycięstwo. Normana wygrywała zarówno w gonitwie płaskiej, jak i z płotami, była też siódma w Oaks. Wciąż wysoki handikap utrzymuje Pinotage, która jednak w swoim pierwszym starcie po powrocie na tor po trzymiesięcznej przerwie była dopiero szósta. Wysoko na krótszych dystansach plasują się Tuchola i Delicja. Udanie, drugim miejscem na Partynicach, zadebiutował Evrial, groźna mimo niepowodzenia w ostatnim starcie (ósma) powinna być Djamaika.

Jeszcze większa (14 koni) liczba uczestników, także prezentujących wyrównany poziom, gwarantuje duże emocje w czwartej gonitwie dnia – również z udziałem trzyletnich i starszych folblutów. Zobaczymy m.in. Habanę, która ścigać się będzie w gonitwie płaskiej po czterech występach w stiplach, z których jeden wygrała i była szósta w Wielkiej Wrocławskiej Totalizatora Sportowego. Jedi zaliczył ostatnio udany wyścig na Służewcu, gdzie był blisko piąty. Po trzymiesięcznej przerwie wraca na tor Duma, która zanotowała trzy dobre występy w pierwszej części sezonu.

Program uzupełnia gonitwa dla dwuletnich folblutów, które nie biegały. Ponadto w dwóch gonitwach ścigać się będą trzyletnie araby II grupy, dwa razy na partynickiej bieżni zaprezentują się również młode kłusaki francuskie: mityng otworzy gonitwa z udziałem trzylatków, a zakończy pojedynek koni dwuletnich.

Niedziela, 12 października 2014 r.
Początek – godz. 12:15

Wstęp wolny. Zapraszamy!

Przewiń do góry