Aktualności

Andrzej Kubik nie żyje

17 marca 2015 · Kategoria: Ogłoszenia, ·

Na polskiej mapie jeździeckiej Klub Agro-Aves Gajewniki miał już wyrobioną markę, wpisał się na stałe jako końskie miejsce. Za tą pasją jako organizatora zawodów i sponsora stał p. Andrzej Kubik. Najpierw zafascynowany dyscypliną powożenia, aby następnie zainteresować się skokami przez przeszkody. Odszedł w nocy z 15 na 16 marca 2015 roku, w wieku 70 lat.

Polski Związek Hodowców Koni od lat współpracował z Klubem Agro-Aves i wspólnie organizowaliśmy Mistrzostwa Polski Młodych Koni w skokach przez przeszkody. Na każdym spotkaniu organizacyjnym przed MPMK obecny był p. Andrzej Kubik – konkretny, szczery w wypowiedziach i solidny w egzekwowaniu postanowień.
Z roku na rok skokowe MPMK stawały się imprezą lepiej zorganizowaną a w roku ostatnim jej formułę wspólnie poszerzyliśmy o dwie ważne dla wszystkich imprezy: Czempionat Koni SP i WLKP w Skokach Luzem oraz Grand Prix Ogierów.

Mamy nadzieję, że w niedalekiej przyszłości uda się zorganizować aukcję koni sportowych podczas MPMK, co było także marzeniem p. Andrzeja Kubika.

Cześć jego pamięci.

Polski Związek Hodowców Koni

Hodowca i Jeździec