Konie w służbie warszawskiej komunikacji publicznej

Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa w Warszawie zaprasza do udziału w wydarzeniach towarzyszących wystawie „Konie w Warszawie XIX i XX wieku”. W najbliższą sobotę 25.07. o godz. 16-ej prelekcja „Konie w służbie warszawskiej komunikacji publicznej”, którą poprowadzi Marcin Kozoń (Klub Miłośników Komunikacji Miejskiej w Warszawie).

Istniejący od 1980 r. Klub Miłośników Komunikacji Miejskiej zrzesza entuzjastów transportu publicznego. To dzięki nim uczestnicy corocznej Nocy Muzeów mogą dojechać do muzeów zabytkowymi „ogórkami”.

Odbudowują i opiekują się wszelkimi pojazdami komunikacji publicznej, uważając je za „maszyny z duszą”. Wraz z Tramwajami Warszawskimi dbają o kolekcję zabytkowych wagonów, a z Miejskimi Zakładami Autobusowymi – autobusów. Gromadzą także mniejsze gabarytowo pamiątki i akcesoria związane z publiczną komunikacją.

Promują transport publiczny, przybliżają jego historię przy wielu okazjach, prowadzą także działalność charytatywną, zbierając pieniądze w „sztabie na szynach” dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dzięki nim w zabytkowym tramwaju linii „T” można też poznać historią Warszawy.

W perspektywie mają stworzenie Muzeum Komunikacji.

O początkach warszawskiej komunikacji publicznej, gdy dominowała trakcja konna, czyli o omnibusach, Kolei Konnej Żelaznej (pod tą nazwą kryją się konne tramwaje), a może także o dorożkach opowie nam Marcin Kozoń – znawca tematu i entuzjasta.

UWAGA! Lepiej przyjść trochę wcześniej, jest wtedy więcej czasu na obejrzenie wystawy.

Przed prelekcją jej uczestnicy mogą obejrzeć bezpłatnie wystawę „Konie w Warszawie XIX i XX wieku”.

Zapraszamy również do zapoznania się z programem pozostałych wydarzeń towarzyszących wystawie „Konie w Warszawie XIX i XX wieku”.

MLiJ-Konie_w_Warszawie-plakat

Scroll to Top