Derby Arabskie na Służewcu

Wyścigi konne powracają na Służewiec po przerwie letniej. Głównym wydarzeniem weekendu będą zaplanowane na niedzielę Derby Arabskie. W sobotę i w niedzielę rozegranych zostanie po 10 gonitw.

Widowiskowe Derby Arabskie rozgrywane są na dystansie 3000 m. Do tego najbardziej prestiżowego wyścigu dla czterolatków czystej krwi arabskiej zgłoszono 13 koni. Głównym faworytem będzie zapewne trenowany przez Andrzeja Laskowskiego i dosiadany przez Szczepana MazuraAlladyn. Poza nim liczyć będą się jeszcze trzy inne konie z głównej przedderbowej próby, Nagrody Janowa (2600 m): Szakur, Omar i Arash.

Oprócz tego czekają nas spore emocje w rywalizacji w innych gonitwach: trzyletnie araby będą rywalizować w biegu o Nagrodę Amuratha (2200 m., sobota godz. 16:30), a dwuletnie folbluty o Nagrodę Dorpata (1200 m., sobota godz. 18:00). Natomiast w niedzielę ścigać się będzie sprinterska czołówka koni pełnej krwi angielskiej w gonitwie o Nagrodę Syreny (1400 m., niedziela godz. 18:00).

Zarówno w sobotę jak i w niedzielę wydarzenia rozpoczną się o godzinie 14:30 i zakończą około godziny 19:30. Z myślą o najmłodszych przygotowany zostanie tradycyjnie mini plac zabaw przed Trybuną Główną, a w niedzielę dodatkowo działać będzie specjalna strefa, w której będą miały możliwość sprawdzić się w rzucie podkową, poskakać na mini-bungee czy pojeździć na kucykach.

Więcej informacji na www.torsluzewiec.pl

TorSluzewiec_fot1

Przewiń do góry