Dzień Zjednoczonych Emiratów Arabskich na Torze Służewiec

Nadchodząca niedziela na warszawskim torze będzie świętem koni czystej krwi arabskiej. W programie znalazły się wyłącznie gonitwy tej szlachetnej rasy, a najważniejszą z nich jest Sheikh Zayed Bin Sultan Al Nahyan – Nagroda Europy.

Przed szansą odniesienia czwartego zwycięstwa z rzędu w biegu o Nagrodę Europy (2600 m, godz. 17:15) stanie trenowany w Niemczech francuski Ameretto, który gościł już w tym roku w Polsce i wygrał w maju prestiżową gonitwę o Nagrodę Ofira. Oprócz niego do grona faworytów zaliczyć trzeba Westima oraz derbistę Alladyna.

Niedzielny mityng rozpocznie gonitwa o Nagrodę Emaela dla trzylatków (1600 m, godz. 13:15). Ciekawie zapowiada się rozgrywany od 2014 roku wyścig Al Khalediah Poland Cup (1600 m, godz. 14:15), w którym zmierzą się m. in. ubiegłoroczny triumfator Aziz, trzeci w Derby 2014 Muzahim i drugi w tegorocznym Derby Mufid. Interesującym wydarzeniem będzie również gonitwa HH Sheikha Fatima Apprentice World Championship IFAHR przeznaczona dla jeźdźców nie posiadających tytułu dżokeja. Wśród nich zobaczymy również Polaka – Kamila Grzybowskiego. Atrakcją tego biegu, będzie losowanie koni, które odbędzie się dzień wcześniej, w sobotę o godzinie 17:30 na padoku służewieckiego toru. W niedzielnym programie gonitw zaplanowane są jeszcze dwa inne wyścigi pozagrupowe: Białki (2000 m, godz. 15:45) oraz Sabelliny (2000 m, godz. 15:15).

Z myślą o najmłodszych widzach Tor Służewiec przygotował na ten dzień specjalną strefę, w której będą mogli m.in. sprawdzić się w rzucie podkową, pojeździć na kucykach, zrobić sobie zdjęcie w fotobudce, poskakać na trampolinie czy zjechać z dmuchanej zjeżdżalni. Wszystkie atrakcje przygotowane w tym dniu są bezpłatne.

Bilety wstępu od 5 zł do 25 zł. Dzieci do lat 13 wchodzą za darmo.

Więcej informacji na www.torsluzewiec.pl

zaproszenie_na_dzien_ZEA

Przewiń do góry