Nagroda Mokotowska na Służewcu

Ostatnie w tym sezonie gonitwy najwyższej kategorii dla dwulatków rozegrane zostaną w nadchodzący weekend. Klacze spotkają się w sobotnim wyścigu o Nagrodę Efforty, a ogiery w niedzielnym biegu o Nagrodę Mokotowską.

Przed nami weekend wyścigowy, podczas którego będzie okazja śledzić zmagania koni w gonitwach płaskich na warszawskim torze. W weekend czeka na widzów łącznie 15 gonitw – 8 w sobotę i 7 w niedzielę. Najciekawiej zapowiada się niedzielna gonitwa o Nagrodę Mokotowską (1.600 m, niedziela godz. 1305), która odbędzie się pod patronatem Burmistrza dzielnicy Mokotów. Tradycyjnie w zwycięzcy tej gonitwy upatruje się kandydata do wygranej w przyszłorocznym Derby. Faworytami ekspertów w tym biegu są Keep Smiling i Bronislav. Równie ciekawie zapowiada się rywalizacja dwuletnich klaczy pełnej krwi angielskiej w sobotniej gonitwie o Nagrodę Efforty (1.400 m, sobota godz. 1420).

Emocji nie zabraknie również w niedzielnym sprincie o Nagrodę Dżudo (1.400 m, niedziela godz. 1415) oraz w sobotniej gonitwie dla młodych klaczy czystej krwi arabskiej o Nagrodę Sarmacji (2.200 m, sobota godz. 1455). W ten weekend widzowie będą również świadkami kolejnego starcia uczniów (1.600 m, niedziela godz. 1525). Szansę na zmniejszenie straty do prowadzącego w Czempionacie Młodych Jeźdźców Ireneusza Wójcika będzie mieć Karolina Kamińska, bowiem pojedzie na faworyzowanym Karimie.

Bomba w górę przed pierwszą gonitwą w sobotę pójdzie o godzinie 1200, a w niedzielę o pół godziny później.

Bilety wstępu od 5 zł. Dzieci do 13 lat wchodzą za darmo.

Więcej informacji na www.torsluzewiec.pl

Bronislav
Bronislav

 

Przewiń do góry