Zamknięcie Sezonu 2015 na Służewcu

Ostatnim dniem wyścigowym w sezonie 2015 będzie najbliższa niedziela, 22 listopada. Mityng rozpocznie o godzinie 1000 wyścig o Nagrodę Wikinga, a zakończy tradycyjnie Nagroda Zamknięcia Sezonu. W trakcie całego dnia rozegranych zostanie dziewięć gonitw.

Rola faworytki ostatniego biegu sezonu przypadnie czteroletniej Testarossie, ubiegłorocznej triumfatorce tej gonitwy. Co prawda klacz w tym roku radziła sobie słabiej niż w poprzednim, ale jesienią jej forma wzrosła. W rozgrywce może liczyć się Artemida, która zapowiadała się na czołową klacz rocznika derbowego. W gronie potencjalnych zwycięzców są też Commander Hall oraz Enter Emizar.

W gonitwie koni arabskich o Nagrodę Wikinga w roli faworyta wystąpi trzyletni Estarion. Nie można wykluczyć niespodzianki ze strony świetnego pochodzenia Kaisara oraz drobnej klaczy Olivenzy DK.

Dodatkowym wydarzeniem Zamknięcia Sezonu 2015 na Torze Służewiec będzie aukcja charytatywna „Koń na biegunach”. Na licytację wystawione zostaną drewniane koniki na biegunach pomalowane przez artystycznie uzdolnionych więźniów z Zakładu Karnego w Krzywańcu. Uzyskane w trakcie licytacji fundusze przekazane zostaną na pomoc dzieciom Domu Matki i Dziecka funkcjonującego przy tamtejszym zakładzie karnym.

Wstęp na Tor Służewiec w dniu Zamknięcia Sezonu jest bezpłatny do strefy B i A (parter Trybuny Honorowej).

Więcej informacji na www.torsluzewiec.pl

IMG_8538

Przewiń do góry