Spotkanie z Krzysztofem Jarockim

W imieniu Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa w Warszawie zapraszamy do udziału w spotkaniach, które uzupełnią ekspozycję malarstwa Jarockich.

15 grudnia 2015 r. godz. 1800 – I spotkanie z artystą

Spotkanie autorskie z Krzysztofem Jarockim, który opowie o swoim malarstwie. Będzie można wówczas posłuchać m.in. o tym jak powstają obrazy artysty, dlaczego konie tak często pojawiają się w jego pracach oraz jak narodziła się pasja malarza.

Istnieje możliwość zorganizowania spotkania z Krzysztofem Jarockim w dowolnie wybranym terminie dla grup zorganizowanych po wcześniejszym umówieniu.
Szczegółowe informacje pod nr tel.: 22 522-66-38 oraz na stronie internetowej www.muzeum.warszawa.pl.

Ekspozycja „Jaroccy – Malarstwo” stanowi pierwszą część wystawy będącej dotychczasowym podsumowaniem twórczości artystów.

Bracia Wojciech (ur. 1954 r.), Krzysztof (ur. 1959 r.) oraz Zbigniew (ur. 1962 r.) pochodzą z niewielkiej miejscowości Bokiny na Podlasiu. Już od wczesnych lat przejawiali zainteresowania zajęciami plastycznymi. Wojciech i Zbigniew ukończyli Wydział Rzeźby warszawskiej ASP. Krzysztof jako samouk konsekwentnie przez wiele lat kształtował swój indywidualny styl. Dziś wszyscy trzej są autorami pokaźnych rozmiarów kolekcji prac w dziedzinie rzeźby oraz malarstwa sztalugowego. Od kilku lat również najmłodszy członek rodziny – Jędrzej (syn Krzysztofa, ur. 1995 r.) zajmuje się malarstwem.

jaroccy

Przewiń do góry