Pierwszy pełny weekend wyścigowy w 2016 roku na Służewcu

W nadchodzącą sobotę i niedzielę na warszawskim torze rozegranych zostanie łącznie 15 gonitw – siedem w sobotę i osiem w niedzielę. Najciekawiej zapowiada się niedzielna gonitwa o Nagrodę Cometa dla koni czystej krwi arabskiej. Po raz pierwszy w tym roku w Warszawie wystąpią też kłusaki francuskie.
Zeszłotygodniowe otwarcie sezonu wyścigów konnych na Torze Służewiec przyciągnęło ponad 8 000 widzów. W tym tygodniu na miłośników wyścigów konnych oraz warszawiaków poszukujących pomysłu na spędzenie weekendu czekać będą nie mniejsze emocje sportowe. W sobotę wydarzenie rozpocznie się o godzinie 14:00, a w niedzielę o godzinie 13:30 i zakończą się około godziny 18:00.
Faworytem wyścigu o Nagrodę Cometa (niedziela, godz.14:40) będzie zapewne najlepszy trzylatek ubiegłego sezonu, francuskiej hodowli Tefkir, trenowany przez Małgorzatę Łojek. Walkę z nim powinny podjąć przygotowywane przez Andrzeja Walickiego polskie ogiery Mogadiusz i Poryw. Interesująco zapowiada się również ostatni niedzielny bieg folblutów z udziałem m. in. dwóch francuskich trzylatków: Dusigrosza i debiutującej Santy Hernandy.
Sobotnie zmagania na warszawskim torze rozpoczną się od pierwszego w sezonie 2016 wyścigu dla kłusaków francuskich. Ciekawie zapowiada się także rywalizacja 4-letnich i starszych arabów w gonitwie piątej. Tutaj faworytem ekspertów są Estarion i Gerhard, choć szans nie należy odbierać 8-letniemu Wasilewowi.
Bilety:

  • do strefy B w cenie 5 zł
  • do strefy A w cenie 15 zł
  • rodzinny do strefy A (2+1) w cenie 25 zł.

Bilety dostępne są w kasach w dniu wyścigowym oraz w przedsprzedaży online na www.eventim.pl
Więcej informacji na www.torsluzewiec.pl.

TorSluzewiec5
fot. Tor Służewiec
Przewiń do góry