Nagroda Tiumena

Konie zmierzą się na płotach, przeszkodach i w gonitwach płaskich.

Delight My Fire, zwyciężczyni ubiegłorocznej Wielkiej Wrocławskiej, a także kilku innych uczestników największej partynickiej gonitwy pobiegnie w Nagrodzie Tiumena – generalnej próbie przed Crystal Cup. Liczne stawki koni zgromadziły także pozostałe gonitwy. Końska dawka emocji – gwarantowana!
W 14-konnej stawce Nagrody Tiumena są, oprócz wspomnianej Delight My Fire, inne znakomitości. Mimir już w tym sezonie potwierdził, że będzie się liczyć w najważniejszych przeszkodowych próbach, wygrywając Nagrodę Otwarcia Sezonu. Sztorm pod koniec minionego sezonu wygrał Velką Slusovicką a w maju tego roku był drugi w Prvomajovej steeplechase. Partynicki, niepokorny Sang Jang doskonale rozpoczął przeszkodową karierę w poprzednim sezonie. Z trzech startów wygrał dwa, a raz był drugi za Regine, córką słynnej Registany. Sokol to doświadczony stipler, uczestnik Wielkiej Pardubickiej. W dorobku ma pięć przeszkodowych zwycięstw, w tym dwa na torach francuskich. Nechius, inny z koni trenowanych na Partynicach, wygrał przeszkodowy debiut, a w kolejnych startach zawsze plasował się na płatnych miejscach. Dodatkowo na początku tego sezonu błysnął formą w gonitwach płaskich.
Gonitwa z przeszkodami dla 4-latków ma w obsadzie 13 koni. Kilka z nich spotkało się już podczas inauguracji sezonu. Zwycięsko z tej konfrontacji wyszedł Tamas, ale Zryw, Tasmania, Chang i Napastnik były niedaleko za nim. Do walki o czołowe lokaty może włączyć się Trim, który świetnie spisywał się w gonitwach z płotami. Ciekawym koniem jest Reki, kolejny z potomków wielkiej Registany, który ma za sobą udział w płotowej gonitwie G1 we Włoszech.
Dobrze obsadzona jest trzecia z gonitw przeszkodowych (11 koni) oraz gonitwa z płotami (10 koni). A na bieżni do gonitw płaskich ścigać się będą folbluty: trzyletnie oraz czteroletnie i starsze, a także debiutujące trzyletnie araby.

Serdecznie zapraszamy w niedzielę, 22 maja, o godzinie 14:15 na Wrocławski Tor Wyścigów Konnych – Partynice przy ul. Zwycięskiej 2. Wstęp na wyścigi jest bezpłatny!

Scroll to Top