Weekend z klasykami

Podczas najbliższego weekendu najważniejszymi wydarzeniami będą klasyczne gonitwy rozgrywane na dystansie 1600 m. Głównym biegiem dwudniówki będzie Nagroda Rulera, która jest pierwszą z gonitw zaliczanych do potrójnej korony. Drugim klasykiem jest gonitwa klaczy o Nagrodę Wiosenną.

Patronem gonitwy o Nagrodę Rulera jest wybitny ogier urodzony w 1884 roku w Stadninie Koni Krasne. Ruler startował głównie w Moskwie i Petersburgu. W ośmiu startach na tamtejszych torach nie doznał porażki. Wygrał m.in. Produce, Derby i St. Leger. Zwycięzca Nagrody Rulera tradycyjnie zdobywa symboliczną pierwszą koronę. Jeśli następnie koń ten wygra Derby (druga korona) i St. Leger (trzecia korona) uzyskuje miano trójkoronowanego. W dotychczasowej historii Toru Służewiec było tylko 12 takich koni. Ostatnim jest ubiegłoroczny „Koń Sezonu” – Va Bank.

Chociaż na starcie biegu o Nagrodę Rulera (niedziela, godz. 15:35), rozgrywanego pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki, stanie tylko pięć ogierów, rywalizacja może być bardzo zacięta. Niełatwe zadanie czeka zimowego faworyta na Derby – Tebinio, jego głównymi konkurentami będą zapewne Keep Smiling i Langfuhr.

W sobotę wielkie emocje czekają na widzów w gonitwie o Nagrodę Wiosenną (sobota, godz. 17:25). Zmierzy się w niej aż 11 klaczy. Najlepsza w wieku dwóch lat Cockney Blue jest uważana za jedną z faworytek do zwycięstwa. Oprócz niej w walce o wygraną liczyć powinny się Pianoforte, Campo di Fiori, Novelina i Jabella. Szczególnie pierwsza z nich ma duże szanse, gdyż w tym sezonie ma na swoim koncie pewne zwycięstwo w drugiej serii Nagrody Dżamajki.

Z myślą o najmłodszych przygotowane zostaną place zabaw (w strefie B przy Trybunie II oraz w strefie A przy namiocie). W niedzielę na dzieci czekać będą także dodatkowe atrakcje: kolejka elektryczna, fotobudka, malowanie buzi oraz wata cukrowa.

Początek sobotniego mityngu zaplanowano na godz. 14:30, a niedzielnego na 15:00.

Bilety:

  • do strefy B w cenie 5 zł
  • do strefy A w cenie 15 zł

Bilety dostępne są w kasach w dniu wyścigowym oraz w przedsprzedaży online na www.eventim.pl.

Więcej informacji na www.torsluzewiec.pl i Facebooku.

fot. Tor Służewiec

Scroll to Top