Gorący weekend na Służewcu

W najbliższą sobotę i niedzielę na miłośników wyścigów konnych czeka wiele interesujących gonitw. W trakcie dwóch dni rozegranych zostanie 17 gonitw, w tym aż 6 imiennych. Najważniejszymi wydarzeniami będą biegi o Nagrodę Iwna i Nagrodę Soliny.
Caccini uważany przez wielu bywalców toru za jednego z głównych kandydatów do zwycięstwa w Derby 2016 na Torze Służewiec (3 lipca 2016 r.), zgłoszony jako pierwszy w historii koń w polskim treningu do Nagrody Łuku Triumfalnego w Paryżu, po raz pierwszy w karierze zmierzy się w najbliższą niedzielę w biegu o Nagrodę Iwna (2200 m, godz. 19:05) jednocześnie z dwoma najlepszymi obecnie ogierami derbowego rocznika: Bronislavem i Langfuhrem.
Ciekawie zapowiada się także gonitwa o Nagrodę Soliny (niedziela, godz. 17:55). Stawka tego biegu wydaje się dosyć wyrównana, dla większości klaczy będzie to pierwszy poważny, dystansowy sprawdzian. Wśród zgłoszonych klaczy pojawi się zwyciężczyni nagród Dżamajki i Wiosennej silna Pianoforte, a także rewelacyjna Finalistka i dynamicznie finiszująca Novelina, waleczna Kapryśna oraz córka derbistki InfamiiIron Belle.
Sobotnia gonitwa o Nagrodę Errlisa (sobota, godz. 18:30) dla 3-letnich koni czystej krwi arabskiej I grupy zgromadzi na starcie czwórkę zwycięzców z Warszawy i dwójkę z Wrocławia.
Początek sobotniego mityngu zaplanowano na godz. 14:30, a niedzielnego na 15:00.

Bilety:

  • do strefy B w cenie 5 zł
  • do strefy A w cenie 15 zł

Bilety dostępne są w kasach w dniu wyścigowym oraz w przedsprzedaży online na www.eventim.pl.
Z myślą o najmłodszych przygotowane zostaną place zabaw (w strefie B przy Trybunie II oraz w strefie A przy namiocie).
Więcej informacji na www.torsluzewiec.pl i Facebooku.

fot. Tor Służewiec

Scroll to Top