Mistrzostwa Polski w ujeżdżeniu

Aleksandra Szulc, Żaneta Skowrońska i Przemysław Kozanowski to tegoroczni medaliści Mistrzostw Polski Seniorów w ujeż­dże­niu, które zakończyły się 4 września w SKJ Bajardo w Augustówku. Miło nam ogłosić, że Aleksandra Szulc zdobyła złoty medal dosiadając swojego 12-letniego ogiera RUMBA HIT sp (Samba Hit brdbg – Rowa han po Rotspon) hodowli Piotra Wiese. Ta nierozłączna para ma na swoim koncie już liczne sukcesy – począwszy od tytułów Mistrza Polski Młodych Koni 4-letnich i 5-letnich, poprzez udział w Mistrzostwach Świata Młodych Koni, srebrny medal Mistrzostw Polski Seniorów, a także wysokie lokaty w międzynarodowych konkursach Grand Prix w Polsce i zagranicą. Cieszymy się ogromnie, że mimo poważnej kontuzji jaką Rumba Hit ma za sobą, kariera tej zgranej pary rozwija się i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy.

Drugim najwyżej sklasyfikowanym koniem polskiej hodowli w MP Seniorów był Azzaro sp (Rubin han – Aza sp po Montevideo KWPN) hod. Mariana Orłowskiego, wł. Galiny Sabitovej, dosiadany przez Rishata Sabitova (7 m.), do którego początkowo pomyłkowo powędrowała nagroda Polskiego Związku Hodowców Koni, jednak dzięki szybkiej reakcji organizatorów ostatecznie trafiła we właściwe ręce, czyli do Aleksandry Szulc.

Obu parom serdecznie gratulujemy wspaniałych wyników i dziękujemy za promowanie polskich koni w sporcie na tak wysokim poziomie!

fot. Łukasz Kowalski

Przewiń do góry