Festiwal Jeździecki Baborówko honoruje Mistrzów

W niedzielę podczas tegorocznego 10. Festiwalu Jeździeckiego w Baborówku odbędzie się Gala Mistrzów WKKW, podczas której uhonorowani zostaną wybitni, polscy wkkwiści. Na Gali spotkamy olimpijczyków oraz Mistrzów Polski z nawet kilkudziesięciu lat wstecz.

Spotkanie z honorami

Inicjatywa narodziła się z chęci zorganizowania wydarzenia, na którym po latach spotkają się rozrzuceni po kraju sportowcy. – Wszystko zaczęło się od pomysłu jednego z naszych Mistrzów, by zorganizować spotkanie między kilkoma pokoleniami sportowców. Podchwycona idea szybko przerodziła się w pomysł, by dodatkowo pokazać uznanie dla niecodziennych osiągnięć zgromadzonych zawodników. – mówi Henryk Święcicki jr., dyrektor zawodów.

Festiwal Jeździecki Baborówko będzie także znakomitą okazją dla kibiców wszechstronnego konkursu konia wierzchowego, żeby spotkać polskie gwiazdy WKKW, zdobyć autograf, czy porozmawiać o jeździectwie. Przybycie na Galę już potwierdziły takie sławy jak Bogdan Jarecki, uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Seulu (1988), Barcelonie (1992) i Atlancie (1996) oraz ośmiokrotny Mistrz Polski Seniorów; Jan Lipczyński, dwukrotny Mistrz Polski i brązowy zespołowy medalista Mistrzostw Europy WKKW (1981) czy Paweł Spisak, uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Atenach (2004), Pekinie (2008), Londynie (2012) i Rio de Janeiro (2016) oraz pięciokrotny Mistrz Polski.

Organizatorzy dołożyli wszelkich starań, by skontaktować się z zawodnikami, niestety nie zawsze było to możliwe. Dlatego również tą drogą pragną przekazać zaproszenie wszystkim Mistrzom i Olimpijczykom, którzy powinni czuć się zaproszeni na 10. Festiwal Jeździecki Baborówko. W celu kontaktu z organizatorami wydarzenia do dyspozycji sportowców pozostaje pani Agata Gajewy (tel. 664 428 932, e-mail: office@baborowko.pl).

Święto WKKW

Gala odbędzie się w niedzielę 2 lipca około godziny 15, bezpośrednio przed dekoracją zwycięzców Mistrzostw Polski Seniorów. 

Festwial Jezdziecki Baborówko to już tradycyjna pozycja w kalendarzu jeździeckim. Jego 10. edycja rozpocznie się w piątek 30 czerwca i potrwa aż do niedzieli 2 lipca. Podczas zawodów rozegrane zostaną konkursy krajowe i międzynarodowe do rangi 3*. Wielkie emocje wzbudzają Mistrzostwa Polski Seniorów, które rozstrzygną, kto zostanie najlepszym zawodnikiem roku 2017. W konkursach międzynarodowych na starcie spotkają się zawodnicy z aż 14 krajów świata.

Wstęp dla publiczności we wszystkie dni jest bezpłatny.

Poniżej Paweł Spisak i Admirał, fot. Kaskal

Przewiń do góry