Czekamy na Was w Poznaniu! Pawilon Polskiej Hodowli na Cavaliadzie

Cavaliada w Poznaniu to wyjątkowe wydarzenie, podczas którego wszyscy starają się pokazać licznie zgromadzonej publiczności i odwiedzającym to, co mają najlepszego. Z tego powodu Polski Związek Hodowców Koni chce się pochwalić… końmi! Mamy ogromną przyjemność zaproszenia wszystkich do korzystania pełnymi garściami z tego, co przygotowaliśmy na to fantastyczne wydarzenie.

Już tradycyjnie najważniejszym naszym bohaterem będzie koń. W stajni pokazowej stanie niemal 40 koni z całego kraju. Podczas wizyty w Pawilonie 8A będzie można oglądać przedstawicieli koni polskich ras, dowiedzieć się więcej o ich umiejętnościach i szczególnych predyspozycjach. Konie zostaną zaprezentowane także na roundpenie, a niektóre z nich wezmą udział w naszych pokazach. Codziennie zapraszamy wszystkich chętnych na widowisko „Krainy Polskich Koni” z udziałem koni polskiej hodowli, które odbywać się będzie od piątku do niedzieli na Arenie B (paw. 7a) oraz w sobotę na Arenie A (paw.5). Od Bałtyku aż po góry dzielne polskie konie towarzyszą ludziom w pracy, zabawie, codziennym i niecodziennym życiu. Hodowcy, właściciele i dzieciaki w strojach tradycyjnych i ludowych zaprezentują umiejętności i odwagę małych i dużych koni. Nie zabraknie zwrotnych i dzielnych rycerskich rumaków, zwinnych i lekkich arabów, dużych i solidnych grubasów, ale także odważnych hucułów, przyjaznych koników polskich i uroczych kucyków. Zaprzęgi, bojowe potyczki, ścieżka huculska, akrobacje i niespodzianka przygotowana przez najmłodszych uczestników pokazu – to po prostu trzeba zobaczyć! Jak co roku najmłodsi będą mogli rozpocząć swoją przygodę z końmi podczas przejażdżek na kucach.

W stajni pokazowej znajdą się też konie, które będą rywalizować ze sobą w organizowanym w tym roku przez PZHK Ogólnopolskim Czempionacie Koni Ras Szlachetnych w Skokach Luzem! W sobotę, 2 grudnia o godzinie 12 wszyscy chętni będą mogli obejrzeć stawkę wyselekcjonowanych młodych koni. Na Arenie B zbudowany zostanie specjalny korytarz, w którym konie będą pokonywać przeszkody bez udziału jeźdźców. Po ocenie komisyjnej poznamy najlepsze konie w dwóch kategoriach wiekowych: koni 2-letnich i 3-letnich. Mamy nadzieję, że za parę lat będziemy mogli im kibicować podczas konkursów skokowych na Cavaliadzie!

Zachęcamy do skorzystania z tej niepowtarzalnej okazji, aby zobaczyć tak wiele różnych koni w jednym miejscu i porozmawiać z ich hodowcami, opiekunami i trenerami. Czekamy na was!

30 listopada – 3 grudnia 2017 r.
PAWILON POLSKIEJ HODOWLI
na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich
Cavaliada Poznań 2017

Scroll to Top