Warszawa wstrzymała oddech – pokazy na Cavaliadzie!

W Warszawie, na Cavaliadzie wraz z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa mieliśmy ogromną przyjemność, jak co roku, zaprosić publiczność na specjalny pokaz! Ponieważ rozpoczęliśmy już obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, nie zabrakło w nim patriotycznych akcentów.

Przed warszawską publicznością zaprezentowały się konie ze Stadniny Koni Nowe Jankowice pod lejcami członkiń Klubu Jeździeckiego w Kętrzynie: Patrycja Dudo, Patrycja Barna, Edyta Brzózka, Aleksandra Anczewka, Wiktoria Dzięgielewska oraz Aneta Rożyńska. Powożące wystąpiły w strojach stylizowanych na szlacheckie i zaprezentowały potężne „grubasy” w kadrylu.

Miejsce pięknych dziewczyn na arenie zajęli kaskaderzy z Apolinarski Group. Brawurowy pokaz porwał cavaliadową publiczność. Apolinarski Group jest bowiem grupą kaskaderów konnych i stowarzyszeniem rekonstrukcyjnym. Wykonują rekonstrukcje husarii, ułanów, tatarów, lisowczyków, kozaków, wojów, a także rycerzy prosto spod pól Grunwaldu. W Warszawie pokazali dżygitówkę, która przed wojną była część wyszkolenia ułanów. Elementy tej odmiany woltyżerki jeździec wykonuje na galopującym koniu. Należą do nich między innymi: węgierska poczta, zeskakiwanie i przeskakiwanie przez konia, obroty na koniu, podnoszenie leżącej na ziemi czapki, czy też zwisanie z boku konia. Publiczność śledziła te pokazy z zapartym tchem!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć autorstwa Anny Deszczyńskiej!

Scroll to Top