MŚMK w skokach przez przeszkody, Lanaken 2018 – propozycje

Wszystkich chętnych do startu w Mistrzostwach Świata Młodych Koni w skokach przez przeszkody – Lanaken 2018 prosimy o przesyłanie zgłoszeń wraz z wynikami sportowymi potwierdzonymi przez PZJ na adres cuber@pzhk.pl najpóźniej do dnia 13.08.

Przypominamy, że oficjalna liczba koni z polskimi paszportami (z polskich ksiąg stadnych będących członkami WBFSH), które mają prawo startu w Lanaken wynosi 2 sztuki w każdej kategorii wiekowej. Ostateczną decyzję o koniach wysłanych do Lanaken podejmuje Komisja Koordynacyjna składająca się z członków Zarządów PZJ/PZHK. Może się zdarzyć, że w przypadku koni z zagranicznymi paszportami zgodę będzie musiał wydać także oryginalny związek hodowlany, który wydał paszport, tak jak było w przypadku koni, które miały wystartować w MŚMK w ujeżdżeniu.

Linki do: propozycji oraz terminarza czasowego skokowych MŚMK w 2018.

Poniżej wymagania, które powinny zostać spełnione, aby KK wyraziła zgodę na start określonych koni w Lanaken.

Start w Mistrzostwach Świata Młodych Koni
oraz Sires of the World 2018

O ewentualnym starcie w MŚMK koni zarówno polskiej, jak i zagranicznej hodowli decyduje Komisja Koordynacyjna w porozumieniu z Komisją Dyscypliny przy PZJ.

Przedstawiamy minimalne wymagania (kryteria) stawiane koniom (klacze i ogiery), które z puli PZHK miałyby startować na MŚMK 2018 w skokach przez przeszkody (pierwszeństwo mają konie z paszportami PZHK).

Konie 5 letnie (MŚMK – 125 cm, 125 cm, 130 cm – finał)

  • Minimum to 3 x N1 w konkursach klasycznych (125 cm) na trzech różnych zawodach ogólnopolskich ZOO** lub wyższej rangi do 4 punktów karnych w każdym konkursie

Konie 6 letnie (MŚMK – 130 cm, 130 cm, 135 cm – finał)

  • Minimum to 3 x C1 (135 cm) na trzech różnych zawodach bez punktów karnych na przeszkodach.

Konie 7 letnie (MŚMK – 140 cm, 140 cm, 145 cm – finał)

  • Zawodnik – uprawnienia sportowe 1 stopnia,
  • start 2 x GP na zawodach minimum CSI** lub wyższej rangi do 4 punktów karnych na przeszkodach w przejeździe podstawowym.

Sires of the World

Zawodnik – uprawnienia sportowe 1 stopnia.

  • Start 2 x GP na zawodach CSI** lub wyższej rangi z 0 pkt. karnych w przebiegu podstawowym

lub

  • Start 2 x GP na zawodach CSI*** do 4 punktów karnych w przejeździe podstawowym

lub

  • 1 x GP na zawodach CSI** – 0 pkt. karnych i 1 x GP na zawodach CSI***do 4 pkt. na przeszkodach w przejeździe podstawowym
Przewiń do góry