Praca zespołowa w harmonijnym rozwoju konia

W dniach 12-13 października 2019 odbędzie się międzynarodowa konferencja jeździecka na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych Partynice, Wrocław.

Organizatorami konferencji jest Sassebi – Alina Palichleb, Equine Massage – Maria Soroko oraz Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Tor Wyścigów Konnych Partynice i Equitopia Center.

Ogólna tematyka konferencji obejmie zagadnienia związane z zapewnieniem odpowiednich warunków psychicznych i fizycznych dla zdrowia konia w czasie treningu. Na konferencję zaproszono światowej sławy ekspertów w dziedzinie treningu, leczenia i rehabilitacji koni m.in. dr Sue Dyson – lekarz weterynarz specjalizujący się w ortopedii koni, dr Karin Leibbrandt – lekarz weterynarii ekspert w rehabilitacji i treningu koni oraz Tessa Roos specjalizująca się w doskonaleniu dosiadu jeźdźców.

Tematyka konferencji będzie obejmowały między innymi tematy związane z:

  • ocena kulawizny konia pod jeźdźcem
  • ocena ruchu konia we wszystkich chodach
  • ocena sylwetki konia, rozwoju mięśni do rozpoznania prawidłowości przebiegu treningu
  • najważniejsze czynniki w treningu, które gwarantują sukces w rehabilitacji.

Konferencja jest skierowana do właścicieli koni, trenerów, jeźdźców, lekarzy weterynarii, terapeutów, a także hodowców koni. Tematyka ta zainteresuje również studentów wydziałów zootechnicznych i pokrewnych, gdzie przekazywana jest wiedza z zakresu hipologii.

Informacje o konferencji znajdują się na stronie www.equitopiainpoland.pl

plakat

Scroll to Top