Trening młodych koni

Spieszymy poinformować, że do sprzedaży trafiła nowa pozycja wydana przez Polski Związek Hodowców Koni. „Trening młodych koni. Ujeżdżenie, Skoki, WKKW, Zaprzęgi jednokonne” autorstwa Wiesława Adama Jończyka oraz Łukasza Jończyka można już kupić w biurze PZHK.

Cena książki 23 zł dla członków OZHK/WZHK i Związków Rasowych z uregulowaną bieżącą składką członkowską, a 30 zł dla pozostałych osób.
Do ceny książki należy doliczyć koszty wysyłki: 7 zł – przesyłka ekonomiczna, 9 zł – priorytetowa.

Książka Trening młodych koni ma być pomocą dla jeźdźców, którzy zamierzają szkolić konie samodzielnie. Składa się z pięciu rozdziałów, opisujących najważniejsze zasady szkolenia, sprawdzone przez autorów w praktyce.

Autorzy:

Wiesław Adam Jończyk

Przez siedem lat był głównym hodowcą w Stadninie Koni Nowa Wioska. Następnie osiemnaście lat kierował technicznym treningiem ogierów wszechstronnie użytkowych ras szlachetnych, w skład którego wchodziło jedenastomiesięczne szkolenie w Zakładzie Treningowym w Kwidzyniu. Wówczas stopień ujeżdżenia ogierów prezentowany był na czworoboku, przygotowanie skokowe na parkurze, a wytrzymałościowo-szybkościowe na crossie. Próba dzielności w zaprzęgach jednokonnych odbywała się w kłusie na czas na dystansie 1 kilometra, w stępie na 500 metrów; oceniano także posłuszeństwo w pracy i styl uciągu. Po takim treningu i próbie dzielności wiele ogierów trafiało do specjalistycznego treningu w konkurencjach wierzchowych i zaprzęgowych.

Łukasz Jończyk

Od trzynastego roku życia dosiadał ogiery w Zakładzie Treningowym w Kwidzyniu. W wieku 15 lat przejechał pierwszą próbę dzielności młodych ogierów i przez kolejne 6 lat prezentował ogiery podczas prób dzielności w Kwidzyniu. Wielokrotnie startował w skokach podczas Mistrzostw Polski Młodych Koni. Przez 8lat testował jako obcy jeździec w zakładach treningowych ze studniowym treningiem ogiery ras szlachetnych o kierunku wierzchowym, oceniając jezdność i przydatność do konkurencji skoków. Łukasz Kończyk jest doświadczonym zawodnikiem, który ma na koncie wiele sukcesów, m.in. złoty medal Mistrzostw Polski Juniorów w ujeżdżeniu, osiem medali Mistrzostw Polski w skokach. W dyscyplinie skoków startował również wielokrotnie w Mistrzostwach Europy i Pucharze Świata.

Książka "Trening młodych koni"
Przewiń do góry