Pierwsze terminy zawodów kwalifikacyjnych MPMK 2021 już znamy

Mimo, że śnieg jeszcze leży gdzie nie gdzie na ulicach i nie zapadła decyzja o miejscu/miejscach rozgrywania tegorocznych Mistrzostw Polski Młodych Koni wiadomo, że te najważniejsze zawody dla młodych koni chcemy organizować. Powoli kształtuje się kalendarz kwalifikacji.

Jako pierwszy zgłosił się KJ Osadkowski, organizator znany i szanowny w środowisku skokowym. Koordynator tej strefy – Krzysztof Koziarowski wyraził zgodę na organizację w Jakubowicach edycji trzech skokowych zawodów kwalifikacyjnych do MPMK 2021 r. Pierwsze odbędą się pod koniec kwietnia w dniach – 22-25.04. ZO2* dla koni starszych, bo już 5- i 6-letnich będących w treningu od co najmniej sezonu, poprzez konkursy w lipcu podczas ZO1* tylko dla koni 5-letnich – 8-11.07. KJ Osadkowski zakończy cykl kwalifikacji do MPMK w sierpniu konkursami dla najmłodszej grupy czyli koni 4-letnich – 18-19.08. (ZR).

Także ujeżdżenie nie pozostało w tyle za skokami. W regionie, którego opiekunką jest Zofia Górska (WZJ Kujawsko-Pomorski, WZJ Pomorski, WZJ Warmińsko-Mazurski) do organizacji konkursów kwalifikacyjnych zgłosił się KJ Lotar Biskupiec, który w dniach 2-4.07. w ramach ZO/ZR będzie organizował 4 konkursy kwalifikacyjne dla koni 4/5/6 letnich.

Wszystkich chętnych do organizacji konkursów kwalifikacyjnych w dyscyplinach ujeżdżenia oraz skoków przez przeszkody prosimy o kontakt do swoich koordynatorów stref.

Zapraszamy do śledzenia terminarza kwalifikacji do MPMK 2021.

Scroll to Top