MPMK 2022 w sportowych rajdach konnych

Tegoroczne rajdowe MPMK zostaną zorganizowane przez KJ Dolina Gawora i odbędą się na terenie wschodniej Opolszczyzny, w dniach 23-24.09.

KJ Dolina Gawora od lat organizuje zawody rajdowe nie tylko narodowe, ale także międzynarodowe. Nazwa klubu została zaczerpnięta od imienia urodziwego ogiera czystej krwi arabskiej Gawor, urodzonego w 2006 (Fawor – Gloria Bis/ Wachlarz). Gawor wywodzi się z rodu oryginalnego ogiera arabskiego Kuhailan Afas, sprowadzonego w 1931 roku do stadniny w Gumniskach.

Wyhodowane konie czystej krwi arabskiej w Dolinie Gowora nie startują w wyścigach, są trenowane do dyscypliny sportowych rajdów konnych. O jakości tych koni oraz treningu, świadczy tytuł Mistrza Polski Młodych Koni w kategorii koni 5-letnich z ubiegłego roku, który przypadł wałachowi Bellator oo (Gawor – Bellina / Maruk) dosiadanemu przez Michała Kaźmierczaka. Marek Tul hodowca i właściciel wałacha Bellator, jest także Prezesem Stowarzyszenia i będzie odpowiedzialny za organizację tegorocznych MPMK.

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy na rajdowe MPMK, zawody, które nie tylko mają wymiar sportowy, ale także mogą stać się miła imprezą dla całej rodziny.

W galerii do poniższego anonsu zdjęcia z zawodów rajdowych organizowanych przez KJ Dolina Gowora oraz ogiera Gawor oo o którym wspominałam w tekście. Pochodzą z archiwum organizatora.

Anna Cuber

Scroll to Top