Regulamin aukcji ogierów zimnokrwistych

Polski Związek Hodowców Koni informuje o zmianach dotyczących organizacji aukcji dla ogierów rasy polski koń zimnokrwisty i arden polski. W dniu 7 grudnia 2022 r. Prezydium PZHK zatwierdziło nowy Regulamin zaproponowany przez Komisję Księgi Stadnej.

Najważniejsza z nich to:

  • Ograniczenie liczby aukcji wiosennych do 3 w kraju. W 2023 roku będą to: Kaleń-Towarzystwo (woj. mazowieckie), Bolesławowo (woj. pomorskie), Szepietowo (woj. podlaskie).
  • Ogiery na wiosenne aukcje należy zgłaszać najpóźniej do 31 stycznia 2023 r. do swojego OZHK.
  • Ogiery, które mogły być na aukcji jesiennej 2022 a nie były przedstawiane mogą być dopuszczone do aukcji wiosennej pod warunkiem przesłania wniosku wraz z uzasadnieniem do Komisji Księgi Stadnej koni rasy polski koń zimnokrwisty i arden polski oraz opłaceniu 200 zł na konto PZHK (nie dotyczy ogierów dwuletnich, które w dniu jesiennej aukcji nie miały 27 miesięcy, oraz tych które były chore).
  • Ogiery, które nie uzyskały minimum bonitacyjnego do wpisu do księgi podczas aukcji jesiennej mogą zostać przedstawione na aukcji wiosennej pod warunkiem opłaty 200 zł na konto PZHK.
  • Właściciel ogiera, który chce po raz trzeci przedstawić ogiera do oceny musi wnieść opłatę w wysokości 500 zł na rzecz PZHK.
Pomiary

fot. Agnieszka Wiatrowska

Jednolity tekst Regulaminu (bez zaznaczonych zmian) dostępny jest na podstronie:

Regulamin z zaznaczonymi zmianami można podejrzeć poniżej:

Scroll to Top