Polski Związek Hodowców Koni i czasopismo „Hodowca i Jeździec” patronami konferencji PZJ „Partnerstwo na medal”

W dniach 22-23 stycznia 2024 roku odbędzie się konferencja „Partnerstwo na medal” organizowana przez Polski Związek Jeździecki we współpracy z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi oraz Torem Wyścigów Konnych Służewiec. Wydarzenie będzie miało miejsce na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

„Dobrostan koni jest jednym z priorytetów w kontekście rozwoju jeździectwa na świecie. Do pomysłu konferencji Partnerstwo na medal zainspirowały mnie liczne wystąpienia ekspertów dobrostanowych na wszystkich najważniejszych oficjalnych spotkaniach Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej FEI. Do realizacji projektu nadarzyła się okazja, gdy zwróciła się do mnie Alina Palichleb z pomysłem zaproszenia do polski wybitnych ekspertów zajmujących się dobrostanem koni. Także osoby związane ze sportem jeździeckim w Polsce są zainteresowane zwiększaniem wiedzy na temat dobrostanu koni i skorzystaniem z wiedzy ekspertów w tym zakresie. Chciałabym, aby podczas tej konferencji doszło do wymiany wiedzy i doświadczeń tych dwóch nieco odrębnych społeczności”

powiedziała wiceprezes PZJ Kaja Koczurowska-Wawrzkiewicz.

„Nie możemy zapominać, że to jak czuje się zawodnik, wpływa na jego konia, stąd warsztaty z psychologiem, trenerem mentalnym, czy dietetykiem. W programie są m.in. także warsztaty dla rodziców zawodników, którzy są ważną częścią społeczności jeździeckiej. Mam nadzieję, że ta konferencja wpisze się na stałe do kalendarza ważnych wydarzeń hippicznych w Polsce”

dodała.

Celem projektu „Partnerstwo na medal” jest omówienie najważniejszych zagadnień związanych z szeroko rozumianym dobrostanem koni i jeźdźców. To wyjątkowe wydarzenie stawia konie w centrum uwagi i jako priorytet w dyskusjach. Dwudniowa konferencja zostanie przeprowadzona w formie paneli dyskusyjnych z udziałem szerokiego grona światowych ekspertów m.in. z zakresu: weterynarii, dobrostanu koni, organizatorów zawodów, jak również specjalistów ds. rozwoju osobistego, mistrzów sportu oraz sędziów międzynarodowych i influencerów.

Konferencja przeznaczona jest dla zróżnicowanej publiczności, w tym: osób oficjalnych, organizatorów zawodów, członków kadry narodowej, jeźdźców, w tym młodych zawodników i ich rodziców, trenerów, hodowców, właścicieli koni i ich miłośników. Wydarzenie ma na celu zaspokojenie potrzeb społeczności jeździeckiej, odnosząc się do aktualnych trendów i zmian w dyscyplinach jeździeckich. Stanowi platformę do poszerzania wiedzy, wspierając rozwój wszystkich uczestników i tworząc przestrzeń do wspólnej dyskusji na temat dobrostanu koni.

Istnieje możliwość uczestnictwa w wydarzeniu w formie online i wysłuchania wykładów w głównej sali. W gronie prelegentów znajdują się między innymi goście specjalni z zagranicy:

  • Sue Dyson – doktor weterynarii,
  • Henrik Anckacrona – Chef d’Equipe Szwecji,
  • Christian Landolt – międzynarodowy sędzia FEI w ujeżdżeniu.

Więcej informacji: https://pzj.pl/pzj-zaprasza-na-konferencje-partnerstwo-na-medal/

Scroll to Top