Hubertus na Partynicach

W niedzielę zakończenie sezonu na Partynicach – Wyścigi konne Wrocław zapraszają na wspólne świętowanie przy ognisku.

Przed nami ostatni dzień wyścigowy w tym sezonie. W niedzielę na Partynicach kibice będą mieli okazje zobaczyć sześć gonitw. Tym razem wyścigi będziemy mogli obejrzeć w wyjątkowej atmosferze, związanej z tradycyjnym Hubertuesem. Przy torze zapłonie wielkie ognisko, przy którym kibice będą mogli upiec kiełbaski, raczyć się bigosem czy grzanym winem. Oprócz wyścigów zobaczymy również pokazy woltyżerki w wykonaniu podopiecznych pięciokrotnego mistrza Polski Tomasza Ogonowskiego. Tuż po zakończeniu ostatniej gonitwy na torze pojawi się uroczysta parada otwierająca tradycyjną część Hubertusa. Chwilę później na torze wystartuje bieg dżokejów, konkurs na najszybszego konia na dystansie 100 metrów czy niezwykle atrakcyjny skok po lisią kitę. Przez cały dzień nie zabraknie również tradycyjnych atrakcji dla najmłodszych. Pogoń za lisem, poszukiwanie lisiej kity, konkursy i animacje to tylko niektóre z przygotowanych rozrywek.

W sumie w niedzielę zobaczymy sześć gonitw – wśród nich finał czempionatu płotowego dla 3-letnich folblutów pod patronatem Dyrektora WTWK Partynice. Pobiegną między innymi zwycięzcy biegów zaliczanych do cyklu gonitw z płotami dla trzylatków: dawno nieoglądany Trim, dwa razy pierwsza na celowniku Dorodna oraz Tasmania należąca do aktora Marka Siudyma.

Dwukrotnie na hipodrom wyjadą również kłusaki francuskie. W najważniejszej dla tej rasy gonitwie, w sezonie – Nagrodzie Cheval Francais, ubiegłoroczna czempionka Ukamaya Verderie będzie bronić tytułu. Liderka potwierdziła swoją wysoką formę niedawnym łatwym zwycięstwem na Partynicach zostawiając daleko w tyle najgroźniejsze konkurentki – Uxię d’Albret, Usitę i Vahine du Lys.
W niedziele po raz pierwszy w Polsce rozegrana zostanie także gonitwa derby dla kłusaków, w której pobiegną konie czteroletnie.

Wyścig koni pełnej krwi angielskiej będzie finałem Pucharu Młodych Jeźdźców, któremu patronuje Prezes Polskiego Klubu Wyścigów Konnych. Zapowiadają się wielkie emocje, jako że o pierwsze miejsce w końcowej klasyfikacji Pucharu powalczą Aleksandra Kaleta i Roksana Kułaga, a z szansami na trzecią lokatę wystartują Konrad Mazur, Agnieszka Tokarek i Jan Kołakowski. Ostatni raz w tym sezonie zaprezentują się na Partynicach również araby.

Nagroda Zamknięcia Sezonu – międzynarodowa gonitwa z przeszkodami będzie ostatnim wyścigowym akcentem w tym roku. Partyniccy zwycięzcy: Sang Jang i Negro Czacza zmierzą się z czeskim weteranem Ursanem. Sang Jang biegał w tym sezonie niewiele, ale w przeszkodowym debiucie odniósł łatwe zwycięstwo, by w następnym starcie trochę pechowo ulec córce słynnej Registany – Regine, jednego z najlepszych czeskich trenerów, Cestmira Olehli. Negro Czacza, ubiegłoroczna triumfatorka cyklu gonitw dla czterolatków, w tym sezonie wygrała Nagrodę Masiniego, w której pokonała kilku rywali, z którymi spotka się w niedzielę – Urę Urę, Ursana i Dasko.

Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania.
Spotkajmy się w niedzielę, 25 października, na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych – Partynice, ul. Zwycięska 2
Wstęp na imprezę jest bezpłatny!

Scroll to Top