Majówka na Torze Służewiec

Długi majowy weekend to dobra okazja do odwiedzenia służewieckiego toru. W sobotę zostanie rozegranych osiem gonitw, a w niedzielę siedem.
Przed nami długi weekend i warszawiacy, którzy pozostaną w stolicy będą mogli spędzić chwilę na warszawskim torze, gdzie w otoczeniu przyrody będą śledzić zmagania koni oraz jeźdźców w trakcie gonitw. W sobotę wydarzenie rozpocznie się o godzinie 13:30, a w niedzielę o godzinie 14:00 i zakończą się około godziny 18:00.
Spośród 15 gonitw zaplanowanych na ten weekend najciekawiej zapowiada się rywalizacja o Nagrodę Strzegomia (niedziela, godz. 14:35), w której zmierzą się 3-letnie konie pełnej krwi angielskiej. Faworytem fachowców jest francuski gniadosz Langfuhr. Oprócz niego liczyć się będą zapewne Keep Smiling i Bronislav.
Ciekawie zapowiada się także gonitwa klaczy z rocznika derbowego, które staną na starcie dwóch serii biegu o Nagrodę Dżamajki. Seria A rozegrana zostanie w sobotę o godzinie 17:35, seria B w niedzielę o godzinie 15:10. Rola faworytki w serii A przypadnie trenowanej przez Krzysztofa Ziemiańskiego Novelinie.
W sobotę rozegrana zostanie także gonitwa uczniowska. Jest to wyścig podczas którego najmłodsi stażem jeźdźcy rozpoczną Czempionat Młodych Jeźdźców. W ramach tej rywalizacji podczas całego sezonu rozegranych zostanie 8 gonitw na warszawskim torze. Ubiegłoroczną rywalizację wygrał Ireneusz Wójcik, który w tym roku zwyciężył w gonitwie Otwarcia Sezonu.
Z myślą o najmłodszych, jak co tydzień, przygotowany zostanie plac zabaw przy Trybunie II.

Bilety:

  • do strefy B w cenie 5 zł,
  • do strefy A w cenie 15 zł,
  • rodzinny do strefy A (2+1) w cenie 25 zł.

Bilety dostępne są w kasach w dniu wyścigowym oraz w przedsprzedaży online na www.eventim.pl.
Więcej informacji na www.torsluzewiec.pl i Facebooku.

TorSluzewiec4
fot. Tor Służewiec
Przewiń do góry