Gala Derby na warszawskim Służewcu

W najbliższą niedzielę, 3 lipca, odbędzie się na Torze Służewiec najbardziej prestiżowe, obok rozgrywanej jesienią Wielkiej Warszawskiej, wydarzenie sezonu wyścigów konnych w Polsce – Derby o Puchar Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. W tym dniu oprócz sportowych emocji na gości toru czekać będzie wiele atrakcji.

Gala_Derby2016

Gonitwa o Błękitną Wstęgę (Derby), rozgrywana w konkurencji trzyletnich koni pełnej krwi angielskiej na dystansie 2400 m, rokrocznie przyciąga na tor tłumy warszawiaków. W tym roku zgłoszono do niej 14 wierzchowców (11 ogierów i 3 klacze). Suma nagród wynosi 175 000 zł (100 tys. zł za pierwsze miejsce).
Zeszłoroczny zwycięzca Derby, trójkoronowany, niepokonany Va Bank, wystąpi w niedzielę w gonitwie o Nagrodę Prezesa Totalizatora Sportowego i stanie przed szansą odniesienia 10. zwycięstwa w karierze. Warto wspomnieć, że Va Bank uległ tylko Robertowi Lewandowskiemu w plebiscycie Ikona Sportu 2015 serwisu sport.pl.
Podczas niedzielnej Gali Derby, która rozpocznie się o godz. 14:00, rozegranych zostanie w sumie 9 gonitw. Oprócz Derby (2400 m, godz. 17:45) i gonitwy o Nagrodę Prezesa Totalizatora Sportowego (2600 m, godz. 16:45) warto zwrócić uwagę także na Memoriał Fryderyka Jurjewicza (1600 m, godz. 18:30) i Nagrodę Novary (2000 m, godz. 19:00).
W tym dniu odbędzie się również tradycyjny konkurs dla pań na najpiękniejszy kapelusz. Co roku panie prześcigają się w fantazyjnych nakryciach głowy, które są dodatkową atrakcją tego dnia.
Z myślą o najmłodszych przygotowana zostanie specjalna strefa, w której będą miały możliwość pojeździć na karuzeli, poskakać na mini-bungee, wspiąć się na ściankę czy pojeździć na kucykach.
Na Służewiec można dostać się komunikacją miejską, szczególnie dogodny jest autobus linii 300, kursujący w dni wyścigowe miedzy stacją Metro Wilanowska a Torem Służewiec co 30-35 minut. Można wybrać się także rowerem lub samochodem (wjazd od ulicy Puławskiej 266).
Bilet do strefy B kosztuje 12 zł. Dzieci do 13 roku życia wchodzą na tor bezpłatnie. Bilety można kupić na eventim.pl lub w kasach w dniu wydarzenia.

IMG_9940
fot. Tor Służewiec
Scroll to Top