Zawody jeździeckie na plaży, jakich jeszcze nie było!

W dniach 7-10 lipca na kołobrzeskiej plaży odbędą się międzynarodowe zawody konne CAVALIADA Summer Jumping.  Nie ulega wątpliwości, że będziemy świadkami niezwykłego sportowego widowiska. Jeszcze nigdy, podczas żadnych zawodów konnych organizowanych w Polsce, hipodrom nie był zlokalizowany tak blisko morza, na samej plaży.

Zawodom towarzyszyć będą targi akcesoriów jeździeckich i sprzętu jeździeckiego. Organizatorzy serdecznie zapraszają całe rodziny. Nie zabraknie bowiem atrakcji i dla dzieci. Oprócz konkursów wyścigów na kucach, w których zmierzą się najmłodsi zawodnicy, przewidziano także animacje w Strefie Dziecka. Cavaliada Summer Jumping to nie tylko konkursy skoków przez przeszkody, wraz ze szczególnie lubianym przez publiczność konkursem Potęgi Skoku, podczas którego jeździeckie pary (czyli koń i jeździec) pokonać muszą przeszkody czasem mające i wysokość dwóch metrów. Na przykład, w niedzielę będziemy mieli okazję zobaczyć wspaniałe połączenie widowiska i technicznej precyzji, czyli konkurs dowolny w ujeżdżeniu, podczas którego zawodnicy będą walczyć prezentując własną choreografię, do akompaniamentu dobranej przez siebie muzyki. Niewątpliwą atrakcją będą również pokazy członków grupy akrobatycznej Horseman Team.

W trakcie zawodów zostanie rozegranych dziewiętnaście konkursów, w tym dwanaście mających rangę CSI2* – dwa z nich liczyć się będą do prestiżowych Longines Rankings.

Nikt chyba się też nie spodziewał, że debiutujące w jeździeckim kalendarzu zawody przyciągną zawodników z aż czterech kontynentów i 12 państw. Nad trybunami powiewać będą flagi: Argentyny, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Kirgistanu, Łotwy, Litwy, Meksyku, Polski, Hiszpanii, Szwecji, Ukrainy i Stanów Zjednoczonych. W wyjątkowej nadmorskiej scenerii wystartuje 112 zawodników na 228 koniach. Nie zabraknie oczywiście jeźdźców z polskiej czołówki: Jarosława Skrzyczyńskiego, Mściwoja Kieconia, Łukasza Kozy i Maksymiliana Wechty. Zapowiada się również niemałe wydarzenie towarzyskie, swój liczny udział w zawodach zapowiedziały bowiem znane osobistości ze świata polityki, biznesu i kultury.

Bilety na CAVALIADA Summer Jumping można nabyć w następujących miejscach:

  • www.tixer.pl
  • kioskach sieci RUCH
  • w kasie kołobrzeskiego Amfiteatru (ul. Fredry 1)
  • w Punkcie Informacji Turystycznej w Kołobrzegu (ul. Dworcowa 1, vis a vis dworca PKP)
  • w Punkcie Informacji Turystycznej w Kołobrzegu (ul. Morska 1)
  • w sklepie muzycznym Flamenco w Kołobrzegu (ul. Giełdowa 7D, obok galerii Hosso)

Zapraszamy na show i sportowe wydarzenie, jakiego jeszcze w Polsce nie było!

CSJ_trybuna
fot. Cavaliada Summer Jumping
Scroll to Top